Jak utrwalić makijaż oka?

Pod koniec dnia makijaż spływa z twoich powiek, a kosmetyk gromadzi w załamaniach skóry? Czarne kreski odbijają się na powiece tworząc nieestetyczne cienie? Dowiedz się jak temu zapobiegać!

Jest kilka sposobów zaradzenia tego typu problemom :

Szafir i topazSzafir i topaz fot. Shutterstock

1) Przed zrobieniem makijażu przetrzyj skórę oczu tonikiem (bezalkoholowym!). Nie używaj tłustego kremu! Dobrze jest najpierw oczyścić twarz i nie zapominać o powiekach. Tonik zmyje z nich nadmiar sebum, oraz zmatowi skórę przygotowując ją do makijażu.

2) Najlepszym sposobem, aby cienie trwale utrzymały się na powiece przez cały dzień jest używanie bazy pod cienie .

Nie tylko skutecznie ukryje niedoskonałości skóry , ale również podkreśli kolor cieni. Baza działa jak korektor, a cienie znacznie lepiej się rozprowadzają. Również malowanie kresek staje się prostszym zadaniem. Wybieraj te beztłuszczowe, sprawią one, że skóra będzie lepiej zmatowiona. Będzie przeciwdziałał gromadzeniu i obsypywaniu się cieni. Z pewnością pomoże w utrzymaniu makijażu przez cały dzień i noc.

Oto nasze propozycje:

1) Prep + Prime Eye, MAC

Szafir i topaz

Cena: 70zł

2) Eye Makeup Base, Inglot

Szafir i topaz

Cena: 37zł

4) Eye Shadow Base Artdeco

Szafir i topaz

Cena: 35zł

Rolę bazy mogą spełniać też niektóre podkłady w płynie , rozprowadzone na powiece przed nałożeniem cienia. Osobiście doradzam też przysypanie powiek pudrem sypkim lub w kamieniu.

Szafir i topaz

3) Oczywistym faktem jest też to, że nie wszystkie cienie, kredki, czy eyelinery będą trzymały się na powiekach jednakowo dobrze. Jest to uzależnione od ich jakości. Nie oznacza to, że musimy wydawać majątek na markowe i znane kosmetyki. Czasem warto jednak zainwestować w sprawdzone produkty. Być może będą droższe, ale z pewnością wydajniejsze i trwalsze. A czasem można po prostu popróbować różne kosmetyki i porównać ich trwałość i skuteczność. To, co dla jednej osoby nie będzie udanym zakupem, dla drugiej może być najlepszym!

Katarzyna B.

Jak dobierać cienie do koloru oczu?

CienieCienie fot. Shutterstock

Więcej o: