Jean Paul Gaultier odchodzi z Hermes!

Jean Paul Gaultier odchodzi z firmy Hermes. Zastąpi go Christian Lemaire, który do francuskiego domu mody przechodzi z Lacoste.

W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się plotki o odejściu Jean Paula Gaultiera ze stanowiska głównego projektanta działu damskiego w Hermes . Pogłoski szybko zostały zdementowane, a przedstawiciel firmy zapewnił , że ani marka ani projektant nie mają zamiaru zakończyć tej owocnej współpracy. Niestety, wczoraj oficjalnie potwierdzono , że Jean Paul Gaultier odchodzi z firmy po 7 latach pracy . Jego ostatnią kolekcją dla Hermes będą projekty na wiosnę/lato 2011 . Zastąpi do Christian Lemaire .

Decyzja o zakończeniu współpracy jest zaskoczeniem dla wielu fanów talentu Gaultiera i marki Hermes. W marcu tego roku projektant zaprezentował doskonałą kolekcję w stylu angielskim na jesień/zimę 2010/2011, a sportowa kolekcja Hermes na wiosnę/lato 2010 jest jedną z najlepszych w sezonie. Na razie nie ogłoszono, co spowodowało rozłam.

Hermes jest głęboko wdzięczny Jean Paulowi Gaultierowi za jego wybitny wkład twórczy przez ostatnie siedem lat." - ogłosił rzecznik domu mody Hermes.

Następcą Gaultiera zostanie Christian Lemaire , który od 2001 roku zajmował się przemianą marki Lacoste . Wcześniej pracował dla kilku francuskich domów mody m.in. Yves Saint Laurent, Jean Patou i Christian Lacroix. Jego pierwszą kolekcję dla Hermes zobaczymy podczas paryskiego tygodnia mody w lutym 2011.

Christian LemaireChristian Lemaire Christian Lemaire fot. EAST NEWS

Więcej o: