Farbowanie włosów henną

Chciałybyście zmienić kolor włosów, ale boicie się, że farba wam je zniszczy? Naturalnym środkiem, który podkreśli wasz naturalny odcień jest henna.

Henna nie tylko koloryzuje. Po farbowaniu włosy są mocniejsze oraz bardziej lśniące. Poprawia ona również funkcjonowanie gruczołów łojotokowych na skórze głowy, pomaga zwalczyć łupież , oraz chroni włosy przed działaniem promieniowania UV. Dobrze pokrywa siwe włosy, przeciwdziała również ich wypadaniu.

Henna jest barwnikiem roślinnym . Już od stuleci służy do koloryzacji skóry, włosów, brwi i rzęs . Kobiety dbały o piękny wygląd sięgając do skarbów natury. Dlaczego i my nie miałybyśmy z nich skorzystać?!

Henna nie jest farbą. Nie zawiera środków chemicznych i nie wnika w strukturę włosa. Zamiast tego oplata włos jednocześnie chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi. Włosy są dzięki temu bardziej gęste i puszyste. Sama koloryzacja nie jest trudna, ale czasochłonna. Najlepiej przygotować miksturę wieczorem, przykryć folią i odstawić na noc. Dzięki temu przez noc barwnik się uwolni.

Henna jest mniej inwazyjna niż tradycyjne farby. Nadaje się do włosów:

- ciemny blond,

- brązowych,

- czarnych.

Zanim zdecydujecie się na farbowanie swoich włosów za pomocą henny, zróbcie test na niewielkich kosmykach swoich włosów.

Farbowanie możecie wykonać same. Przed rozpoczęciem pamiętaj aby nałożyć rękawiczki i zabezpieczyć ubranie.

Ile henny użyć:

- przy krótkich włosach przygotujcie 100g henny,

- jeśli wasze włosy zakrywają kark, przygotujcie 200 g henny,

- przy włosach sięgających do ramion, przygotujcie 300 g henny,

- jeśli sięgają do pasa, przygotujcie 500 g henny.

Sposób przygotowania:

- do niewielkiego ceramicznego naczynia wsypcie odpowiednią ilość henny.

- dodajcie letnia wodę oraz sok z cytryny i wymieszajcie wszystko razem na gęstą papkę. Dodanie soku z cytryny sprawi, że kolor będzie mocniejszy.

- nie używajcie jogurtu , ponieważ może spowodować łupież, jajek i oleju , które utrudniają usunięcie henny z włosów, gorącej wody.

- tuż przed zabiegiem farbowania umyjcie i wysuszcie włosy . Do wcześniej przygotowanej papki dodajcie jeszcze odrobinę soku z cytryny,

- nałóżcie na włosy grubą warstwę henny , zaczynając od włosów tuż przy karku, następnie wyżej aż do czubka głowy,

- kiedy pokryjecie już wszystkie włosy pastą z henny owińcie je folią i odczekajcie od dwóch do sześciu godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie kolor. Wówczas wchłoną się wszystkie substancje, które maja za zadanie odżywić włosy , poprawić ich kondycję i nadać kolor. Potem zmyjcie dokładnie hennę i osuszcie włosy ręcznikiem.

Podzielcie się z nami swoimi opiniami!

Henna brwi - instruktaż krok po kroku

hennahenna Fot. Shutterstock

    Więcej o: