Sześć wcieleń Claudii Schiffer

Najnowszy, 60 numer Stern Fotografie dostępny jest w sześciu wersjach. Na sześciu okładkach niemiecka modelka Claudia Schiffer wciela się w sześć różnych kobiet.

Stern Fotografie, to magazyn dla miłośników fotografii. Autorem każdego numeru jest inny fotograf. Powstały już wydania we współpracy z takimi słwamia, jak: Mario Testino, Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, Herb Ritts, David Bailey, David LaChapelle, czy Bryan Adams. Autorem najnowszego numeru jest Karl Lagerfeld, a całe jubileuszowe wydanie Stern Fotografie zostało poświęcone współpracy Karla z jego wieloletnią muzą. Fotograf wybrał 50 ulubionych zdjęć Claudii Schiffer, które powstały w ciągu 20 lat ich znajomości, jednak na największą uwagę zasługuje sześć zdjęć, które pojawiły się na okładkach.

60 numer Stern Fotografie60 numer Stern Fotografie fot. stern.de

Karl Lagerfeld już po raz drugi został poproszony o zrobienie zdjęć do Stern Fotografie . Tym razem Niemiec wybrał swoją ulubioną modelkę - Claudię Schiffer i zrobił jej sześć fotografii w różnych stylizacjach. Modelka wcieliła się w sześć kobiet - seksowną pracownicę biurową, Azjatkę, Marię Antoninę, ciemnoskórą bogaczkę z "Dynastii", istotę androgeniczną i szaloną motocyklistkę. Dwie stylizacje od razu zostały uznane za rasistowskie . Wielu osobom nie podoba się, że biała modelka wcieliła się w kobiety z innej rasy, zwłaszcza zdjęcie na którym modelka ma pomalowane ciało, by przypominała przedstawicielkę ciemnoskórej rasy.

60 numer Stern Fotografie60 numer Stern Fotografie fot. stern.de

Karl Lagerfeld jak zwykle zaskakuje . Pokazuje, że potrafi zrobić różne zdjęcia - całkiem zwyczajne portrety, ładne ujęcia podkreślające urodę modelki, kontrowersyjne fotografie wywołujące oburzenie a jego ulubiona modelka potrafi wcielić się w każdą kobietę. Wszystko zależy od stylizacji .

60 numer Stern Fotografie60 numer Stern Fotografie fot. stern.de

Więcej o: