Kocie okulary - przegląd

Kocie okulary były niezwykle popularne w latach 50., ale dziś również możecie zaszaleć i nosić takie okulary przeciwsłoneczne na wzór Lady Gagi. 

Klasyczne kocie okulary miały opływowy zarys, jednak z czasem nabrały bardziej kanciastych kształtów. Projektanci modyfikują ten projekt i co sezon pojawiają się nowe modele inspirowane tymi niezwykle popularnymi okularami z lat 50.. Niektóre mają ostre końce, właśnie takie nosiła Lady Gaga , inne zyskują ciekawy kształt dzięki ozdobny wykończeniom. Fason nie musi być opływowy, niektóre modele mają okrągłe szkła, a jedynie górne fragmenty oprawek są wyciągnięte.

Kocie okulary i ich modyfikacje podnoszą kąciki oczu i pasują do trzech kształtów twarzy . Na stronach salonów optycznych można znaleźć informacje, że polecane są osobom z okrągłym kształtem twarzy, którą optycznie wyszczuplają. W przypadku twarzy kwadratowej redukują kąty proste, a przy trójkątnej zmiękczają ostre zarysowania i wizualnie poszerzają górną część.

W tym sezonie nie ma jednego obowiązującego fasony okularów przeciwsłonecznych, dlatego możecie wnieść trochę ożywczego powiewu do garderoby wybierając kocie oprawki, które kojarzą się z kobiecością lat 50. . Zobaczcie GALERIĘ !

Zapytaj stylistkę: okulary przeciwsłoneczne

Więcej o: