Makijaż w stylu Marilyn Monroe. Wideo!

Mimo, iż od jej śmierci minęło już 48 lat nie przestała być ikoną, inspiracją i żywą legendą! Marilyn Monroe była ucieleśnieniem kobiecości i seksapilu. Była też prawdziwą mistrzynią w kreowaniu swojego wizerunku.

Całe jej życie było drogą do spełnienia marzenia . Bynajmniej nie była to droga usłana różami. Marilyn, a naprawdę Norma Jeane Baker - zaczynała swoją karierę jako fotomodelka. Minęło wiele lat zanim stała się aktorką i zanim dopracowała do perfekcji swój wizerunek.

Wykonanie makijażu zajmowało jej wiele czasu spędzonego przed lustrem. Działo się tak również dlatego, że kiedy się denerwowała - na policzkach wyskakiwały jej ciemne czerwone plamy. Perfekcyjnym makijażem zakrywała wszelkiego rodzaju niedoskonałości.

Same przyznacie, że efekt był świetny!

Makijaż w stylu gwiazdy jest bardzo specyficzny. Najbardziej charakterystyczne i bardzo dla niej specyficzne są oczy oraz usta.

Zobaczcie jak to zrobić krok po kroku:

Oczy:

1) Będziecie potrzebowały białego cienia. Najlepiej, aby był on perłowy. Makijaż oczu Marilyn opiera się przede wszystkim na jasnych kolorach cieni. Białym pomaluj całą powiekę, muśnij nim również skórę pod brwiami.

Następnie użyjcie średnio-brązowego cienia, może być również szary . Powinnyście do zaaplikować w załamaniu powieki, tak, aby "otworzyć" oko. uważajcie, aby nie najechać nim na jasną część powieki. Zwróćcie na to szczególną uwagę. Większym pędzelkiem delikatnie rozetrzyjcie ciemniejszy cień w górę.

2) Teraz pora na najtrudniejszą część zadania. Czyli eyeliner. Proponuję do tego celu użyć eyelinera w długopisie. Kreskę zaczynasz rysować od wewnętrznej części oka przy linii rzęs. Kiedy dotrzecie mniej więcej do długości 1/3 zacznijcie prowadzić kreskę - odrobinę grubiej. Ale nie rozpędzajcie się, ponieważ macie dotrzeć do długości 2/3, a następnie ponownie zacząć rysować cienką kreskę i pociągnąć ją w dół. Tak jak na filmiku:

3) Będziecie również potrzebowały białej kredki . Obrysujcie nią wnętrze dolnej powieki. Ponownie sięgnijcie po brązowy, lub szary cień. Użyjcie cienkiego pędzelka i obrysujcie cieniem dolną linię rzęs.

Brwi:

To również bardzo ważny element tego makijażu. Brwi Marilyn mają delikatnie trójkątny kształt. Podkreślcie je brązowym kolorem. Jeśli wasze brwi są zbyt cienkie - powinnyście je również pogrubić nakładając na nie kolor.

Górne rzęsy powinny być mocno wytuszowane. Użyjcie w tym celu pogrubiającej czarnej maskary.

Twarz:

Użyjcie swojego ulubionego różu. Może to być zarówno brzoskwiniowy, jak i bardzie różowy odcień. Najlepiej, aby miał świecące drobinki. Nałóż go na same kości policzkowe - muśnijcie je poziomym pasmem. Na filmiku widać również jak za pomocą różu możecie wymodelować kształt nosa, tak, aby wydawał się węższy.

Usta:

Potrzebujecie ciemnej konturówki. Konturówką zbliżoną kolorem do twoich ust obrysuj usta . Nieznacznie możesz wyjechać poza ich kontur. Rozetrzyj ją delikatnie pędzelkiem. Wypełnij usta szminką w kolorze wina. jeśli posiadasz brązową konturówkę - możesz użyć jej w samych kącikach. Na koniec białą kredkę rozetrzyj na palec a następnie nałóż na sam środek ust. Będą wydawały się dzięki temu większe.

K.B.

Makijaż w stylu Kim Kardasian

Kim KardashianKim Kardashian Kim Kardashian fot. AP Photo/Charles Sykes

Więcej o: