Louis Vuitton i Takashi Murakami - lato 2010

Kolejna kolekcja powstała we współpracy Louis Vuitton z Takashi Murakami jednych zapewne rozczaruje, innych zachwyci.

Każda kolekcja dodatków Louis Vuitton powstała we współpracy z japońskim artystą Takashi Murakami była sprzedażowym hitem. Monogram Cerise, Eye Love Monogram, Monogramouflage i najpopularniejszy wzór Monogram Multicolore zupełnie odmieniły znaczenie domu mody Louis Vuitton. Z snobistycznej i klasycznej marka stała się modna i świeża. Fashionistki oszalały na punkcie kolorowych toreb autorstwa Takashi Murakami. Niestety poprzeczka została postawiona bardzo wysoko i nawet takiemu artyście ciężko pobić sukces Monogram Multicolore. Najnowsza kolekcja nazwana Cosmic Blossom na pewno nie przejdzie do historii.

Kolekcja Louis Vuitton i Takashi Murakami - lato 2010Kolekcja Louis Vuitton i Takashi Murakami - lato 2010 www.louisvuitton.com

Cosmic Blossom można nic zarzucić. Jest ładna, wzór całkiem ciekawy, ale czegoś jakby brakuje. Na pewno nie zaskakuje i nie zachwyca. Kolekcja składa się z trzech linii kolorystycznych : Perfect Pink, Bright Blue i Pop Purlpe i limitowanej edycji Multico exclusivity. Kosmiczne kwiaty w żywych kolorach są idealne na wakacje. Wzór też jest bardzo plażowy . Przypomina nadruki na kostiumach i plażowych torbach.

Kolekcja Louis Vuitton i Takashi Murakami - lato 2010Kolekcja Louis Vuitton i Takashi Murakami - lato 2010 www.louisvuitton.com

W kampanii wzięła udział Daisy Lowe . Zdjęcia zostały zrobione w Miami.

Louis Vuitton jest niesamowicie dobrze zrobioną, klasyczną, szykowną i piękną marką... Od długiego czasu byłam wielkim fanem twórczości Takashi Murakami, jego praca z Louis Vuitton jest taka żartobliwa i ekscytująca." - powiedziała Daisy.

Połączenie najwyższej jakości wykonania z doskonałym designem było strzałem w dziesiątkę. Pomysł rozpoczęcia współpracy Louis Vuitton z Takashi Murakami był jedną z najlepszych decyzji jaką mógł podjąć zarząd tej firmy. Dzięki niej nastąpiła całkowita przemiana wizerunku i postrzegania marki, a dziś Louis Vuitton jest jedną z najbardziej pożądanych marek na świecie. Kolekcje nie są może zawsze lepsze od poprzednich, ale efekt nowości sprawia, że wielbiciele mody co sezon są zadowoleni.

Jak podoba się Wam najnowsza kolekcja? Zobaczcie GALERIĘ ! Może wolicie klasyczny wzór , albo poprzednie projekty japońskiego artysty?

Więcej o: