Zadbaj o dłonie domowymi sposobami

Domowe sposoby na pielęgnację dłoni są bardzo skuteczne i z powodzeniem mogą zastąpić drogie preparaty. Poznajcie kilka prostych pomysłów.

1) Bawełniane rękawiczki. Nałóż na dłonie grubą warstwę odżywczej maski lub kremu. Najlepiej zrób to tuż przed snem. Następnie nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki i pozostaw do rana. Po zdjęciu dłonie będą wygładzone i dobrze odżywione.

2) Oliwa z oliwek. Codzienne moczenie paznokci w ciepłej oliwie z oliwek doskonale wpływa na kondycję twoich paznokci.

3) Używajcie gumowych rękawic. Są one niezawodnym sposobem na ochronę skóry dłoni i paznokci przed szkodliwym działaniem detergentów i wody.

4) Moczenie paznokci w żelatynie również świetnie wpływa na wygląd paznokci. Rezultaty są widoczne już po kilku zastosowaniach.

DłonieDłonie fot. Shutterstock

5) Jeśli macie problemy z żółtą płytką paznokci - niezastąpione będzie posmarowanie ich sokiem z cytryny. Możesz w tym celu użyć również oliwki.

6) Możesz przygotować również maseczkę. Zagotuj 2 ziemniaki. Ugnieć ich jak na puree i dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek, odrobinę mleka i masę nałóż na 20 minut na dłonie.

7) Dobroczynne ciepło. Krem do rąk podgrzej w mikrofalówce i rozsmaruj go na dłoniach (uważaj, by nie był za gorący). Owiń dłonie folią lub załóż na nie torebki foliowe, a później załóż bawełniane rękawiczki. Odczekaj 15 minut i zdejmij.

8) Jeśli masz kłopot z łamliwymi paznokciami przygotuj maseczkę: Połącz ze sobą żółtko, łyżeczkę oliwy, kilka kropli witaminy C i E oraz łyżeczkę miodu. Nałóż na paznokcie i całe dłonie, potrzymaj kilka minut, potem spłucz.

9) Nie zapominaj, aby po każdym umyciu rąk - posmarować dłonie kremem.

Zobacz też:

Na ratunek zmęczonym stopom

Na ratunek zmęczonym stopomNa ratunek zmęczonym stopom fot. Shutterstock

Więcej o: