Plastikowe buty Melissa - przegląd

Plastikowe buty powróciły za sprawą firmy Melissa! Chodzą w nich gwiazdy, stylistki oraz fashionistki. Zobaczcie kolekcję kultowej marki, której buty podbiły świat.

Niektóre z Was pamiętają je z dzieciństwa, dla innych to nowość. Jedne są zachwycone, inne uważają, że są okropne. Dawno nic tak nie podzieliło wielbicielek mody, jak buty z plastiku .

Najsłynniejszą firmą produkującą buty z plastiku jest brazylijska marka Melissa . Marka powstała w 1979 roku . Jej pierwszym hitem był model Arhana, który stał się obowiązkowym dodatkiem modnej dziewczyny lat 80. Od tamtego czasu marka zyskała miano kultowej a dziś buty Melissa można znaleźć w butikach na całym świecie. Firma współpracuje ze znanymi projektantami, architektami i innymi osobami ze świata sztuki i designu, jak m.in.: Vivienne Westwood, Thierry Mugler, Jean Paul Gaultier, Karim Rashid, Geatano Pesce oraz Zaha Hadid.

Buty wykonane są z unikalnego tworzywa Mel-flex - mieszanki plastiku i kauczuku. Ten niezwykle plastyczny materiał pozwala na zabawę z formą, dzięki czemu niektóre modele przypominają wręcz nowoczesne rzeźby. Jednak główną zaletą obuwia marki Melissa jest wygoda . Buty nie obcierają i idealnie dopasowują się do stopy . Wszystkie buty są wyprodukowane zgodnie z wysokimi standardami dotyczącymi ochrony środowiska. Firma Melissa dba również o zrównoważone praktyki w designie.

Marka reklamuje swoje produkty hasłem: "To nie są buty. To modowe akcesoria. ", a rosnąca popularność doskonale to potwierdza. Buty Melissa stały się obowiązkowym elementem garderoby zwolenniczek nowoczesnych trendów.

Plastikowe buty można kupić w butikach na całym świecie. Dostępne są również w Polsce m.in. w warszawskim BLIND CONCEPT STORE . Ceny ich wahają się od 150 - 500 złotych .

Obejrzyj GALERIĘ !

Buty Melissa Plastic Dreams
Więcej o: