Anja Rubik znowu pozuje dla Giuseppe Zanotti

Anja Rubik i duet Inez & Vinoodh wrócili do współpracy z marką Giuseppe Zanotti. Internauci są zawiedzeni twierdząc, że reklama jest nudna.

W kampanii reklamowej kolekcji Giuseppe Zanotti na jesień/zimę 2010/2011 widać inspirację musicalem Grease i postacią graną przez Olivię Newton-John . Anja ubrana w czarne legginsy, skórzaną kurtkę i szpilki przypomina niegrzeczne wcielenie Sandy . Do tego klimatu pasuje też zdjęcie, na którym Polka ma czerwone body, prześwitującą spódnicę, czarny pasek i srebrne szpilki z czarną kokardą.

zdj. Anja Rubik w kampanii reklamowej Giuseppe Zanotti - jesień/zima 2010/2011

Pozostałe zdjęcia nie są równie udane. Bardziej przypominają fotografie z czasopisma dla mężczyzn niż reklamę ekskluzywnych butów. Anja wystylizowana na seksowną wielbicielkę rockowego stylu wygina się na czerwonym samochodzie i uśmiecha kusząco. W Internecie pojawiają się opinie, że Anja nie powinna już brać udziału w tego typu kampaniach, ponieważ marnuje swój talent . Osiągnęła status jednej z najlepszych modelek i nie powinna pozwalać sobie na schodzenie poniżej tego poziomu. W dodatku praca z tymi samymi fotografami często nie wnosi nic nowego do portfolio modelki. Fotograficy często nie wychodzą poza utarty już schemat i nie podnoszą poprzeczki. Tak właśnie się stało we współpracy Giuseppe Zanotti, duetu fotografów Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin i Anji Rubik.

Anja Rubik w kampanii reklamowej Giuseppe Zanotti - wiosna/lato 2010Anja Rubik w kampanii reklamowej Giuseppe Zanotti - wiosna/lato 2010 fot. skan

zdj. Anja Rubik w kampanii reklamowej Giuseppe Zanotti - wiosna/lato 2009

Reklama nie zaskakuje. Jest prosta i nudna. Podobny klimat miała kampania Giuseppe Zanotti na wiosnę/lato 2009 (zdj. powyżej), w której również wystąpiła Anja. Wszysto poprawne, ale przez to bardzo nude. Zmianę w DNA marki można było zauwazyć w tym sezonie. Firma Giuseppe Zanotti zachwyciła ciekawą kampanią kolekcji na wiosnę/lato 2010 . Seksowny model miał na głowie kobiecą stopę w pięknych butach (zdj. poniżej). Wesołe podejście do tematu wprawiło w zachwyt klientów marki, ale ta zmiana koncepcji była chwilowa . Zarząd postanowił powrócić do poprzedniego klimatu reklam, znanego ze współpracy z Anją, czym bardzo zaskoczył konsumentów.

Kampania reklamowa Giuseppe Zanotti - wiosna/lato 2010Kampania reklamowa Giuseppe Zanotti - wiosna/lato 2010  zdj. kampania reklamowa Giuseppe Zanotti - wiosna/lato 2010

Kocham Anję, ale znowu ona?!" - napisała na forum jedna z fanek marki. - "To jest nudne, tandetne. Amatorszczyzna." - dodał inny Internauta.

Polskiej modelce najnowsza kampania Giuseppe Zanotti na pewno nie pomoże w karierze. Wręcz przeciwnie, sprawia, że traci prestiż .

Więcej zdjęć reklamowych na jesień/zimę 2010/2011 w GALERII !

Najbardziej podoba mi się kampania:
Więcej o: