Pytania do eksperta: kwas hialuronowy vs botox

Dr Łukasz Preibisz z warszawskiej IQ Medica odpowiada na nurtujące Was pytania związane z chirurgią plastyczną i medycyną estetyczną...

Te nazwy słyszała zapewne każda kobieta dbająca o urodę i młody wygląd. Niestety często pada błędne rozumienie obu zastosowań preparatów, zatem wyjaśniamy co naprawdę kryje się za tymi zabiegami..

Kwas hialuronowy - co to takiego i do czego służy?

Kwas hialuronowy przede wszystkim posiada właściwość wiązania wody, a jedna jego cząsteczka zatrzymuje 250 cząsteczek wody. Jest to naturalny składnik skóry człowieka i każdego żywego organizmu, co daje gwarancje bezpieczeństwa zastosowania. Dzięki niemu skóra zachowuje świeżość, gładkość, odpowiednie naprężenie. Wraz z upływem czasu skóra zawiera coraz mniej tego składnika. Dzięki rozwojowi medycyny mamy możliwość poprzez rożnego rodzaju zabiegi uzupełnić niedobór kwasu hialuronowego w naszym organizmie tym samym wyglądać młodziej.

Możemy również na co dzień stosować kremy zawierające kwas hialuronowy, warto na to zwrócić uwagę przy zakupie jeśli zależy nam aby nasz krem miał działanie odmładzające.

Jakie zabiegi z kwasem hialuronowym?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego głównie stosuje się do wypełniania zmarszczek (bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki poprzeczne nad ustami, czy innych które wymagają korekcji).

Kwas hialuronowy można również zastosować do powiększenia, wymodelowania czy skorygowania kształtu ust.

Kolejnym zastosowaniem kwasu jest powiększanie piersi, modelowanie pośladków czy łydek.

Podsumowując kwas hialuronowy ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach i obszarach medycyny estetycznej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet głównie ze względu na bezpieczeństwo i świetne rezultaty,

Botox - co to jest i do czego służy?

Botox mam za zadanie wstrzymać rozwój zmarszczek mimicznych. U osób z nadmierną mimiką twarzy zmarszczki te pojawiają się dość szybko i później jest ciężko w zupełności je zlikwidować.

Działanie botox-u jest krótkotrwałe od 3-6 miesięcy zatem nie ma obawy że nasza mimika nie wróci, warto jednak raz na jakiś czas zastosować botox aby choć na chwilę powstrzymać zmarszczki.

Gdzie stosuje się botox?

Botox stosuje się zazwyczaj w górne partie twarzy czyli: czoło i tutaj można wymienić zmarszczki poprzeczne i tzw.lwią zmarszczkę pionową. Botox stosuje się również do korekcji zmarszczek wokół oczu.

Należy pamiętać że botox nie jest wypełniaczem, nie da się nim powiększyć ust ani wypełnić zmarszczek. Niestety dość często słyszy się głosy że "Ktoś sobie powiększył usta botoxem".

Zapraszamy do zadawania pytań ekspertom IQ Medica! Piszcie na naszym forum - już niedługo wybierzemy najciekawsze pytania, na które specjaliści udzielą odpowiedzi!

Więcej o: