Na łamliwe paznokcie - cynk!

Piękne dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Jeśli macie problem z ich kondycją spróbujcie cynku. Nic nie wzmocni ich tak jak ten pierwiastek.

Jedne z nas wolą bardziej odważne stylizacje paznokci, inne ich naturalniejszą wersję. Niestety ani jedno ani drugie nie będzie się atrakcyjnie prezentować kiedy paznokcie się łamią i rozdwajają.

Wiele kobiet boryka się z tym problemem. Trudno wówczas utrzymać wygląd paznokci w dobrej formie. Trzeba dopomóc organizmowi od wewnątrz. Cynk - jak żaden inny pierwiastek działa wzmacniająco na paznokcie. To właśnie na podstawie stanu naszych paznokci możemy ocenić, czy poziom cynku w naszym organizmie jest właściwy. Jeśli łamią się i rozdwajają, powinnaś uzupełnić swoją dietę o produkty bogate w cynk i stosować bogate w ten pierwiastek odżywki. Potrzebny jest on paznokciom do syntezy białek, a co za tym idzie ich zdrowego wyglądu i prawidłowego wzrostu.

Ale to nie wszystko. Cynk wpływa również na mocny wygląd włosów oraz gładką skórę.

Włosy: Cynk zaliczany jest do najważniejszych mikroelementów niezbędnych włosom do pięknego wyglądu. Lśniące gładkie włosy są pożądanym elementem kobiecej urody. Jego niedobór ma duży wpływ na ich wzrost i wygląd. Włosy łamią się, rozdwajają, szybciej przetłuszczają , a nierzadko pojawia się również łupież. Wypadanie i matowienie włosów może zostać powstrzymane przez regularne zażywanie suplementów cynku oraz bogatą w cynk dietę.

Skóra:

Cynk zwany jest często "minerałem piękna". Poprawia również wygląd i koloryt skóry, a także bierze czynny udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na proces regeneracji. Dodatkowo pierwiastek reguluje gospodarkę hormonalną oraz produkcję łoju wewnątrz skóry, co sprawia, że jest jednym z podstawowych składników maści przeciwtrądzikowych . Wpływ cynku na system immunologiczny powoduje, że skóra na dłużej zachowuje siłę i zdrowie. Ponadto ma właściwości antyutleniające i zapobiega działaniu wolnych rodników, dzięki czemu skóra na dłużej wygląda młodo.

Zobacz też:

Jakie błędy w makijażu cię postarzają?

Jakie błędy w makijażu cię postarzają?Jakie błędy w makijażu cię postarzają? Fot. Shutterstock

Więcej o: