Chanel podnosi ceny o 20%

Jeśli planowałaś zakup klasycznej torebki Chanel, to zrób to teraz! Eksperci przewidują, że francuski dom mody podniesie ich ceny aż o 20%.

Ostatnio wszystkie butiki Chanel zostały dobrze zaopatrzone w klasyczne modele torebek Chanel . Wielbicielki elegancji nie będą musiały już czekać na sprowadzenie wymarzonego modelu. Jednak eksperci twierdzą, że jest to jedynie przygotowanie do podniesienia cen.

Nie chcemy by marka Chanel była jak Louis Vuitton. Oni korzystają ze strategii domu mody Hermes, gdzie na wymarzoną torebkę trzeba czekać trzy lata." - powiedział europejski ekspert Chanel. "Chcemy by Chanel zachowała luksusową pozycję, ale nie uliczną."

Dlatego według pogłosek marka postanowiła podnieść ceny, co spowoduje, że jej produkty staną się bardziej elitarne , jak na markę luksusową przystało. Eksperci twierdzą, że za klasyczne modele torebek już niedługo trzeba będzie zapłacić o 20% więcej, pomimo, że firma niedawno podniosła już ceny. W 2008 roku model Reissue kosztował 2850 dolarów. Teraz za tę samą torbę trzeba zapłacić 3600 dolarów, a zgodnie z zapowiedzią jej cena może wzrosnąć do 4100 dolarów. To daje prawie 40% wzrost ceny w ciągu dwóch lat.

Alexa Chung z torebką ChanelAlexa Chung z torebką Chanel Alexa Chung fot. EAST NEWS

Choć na rynku dóbr luksusowych powoli widać poprawę nadal nie jest to za dobry czas na podnoszenie cen. Jednak strategia Chanel jest związana ze spadkiem elitarności jej wyrobów. Marka Burberry straciła część swoich klientów, gdy młodzi ludzie nazywani chav zaczęli nosić jej produkty. Klasyczne torebki Chanel upodobały sobie nastolatki, co nie podoba się starszym klientkom marki. Dlatego przedstawiciele firmy postanowili podnieść ceny i sprawić, że jej produkty będą niedostępne dla pewnych grup. Młodym dziewczynom pozostanie więc oszczędzanie lub polowanie na klasyki w sklepach vintage .

Klasyczne modele Chanel znajdziesz w GALERII !

Więcej o: