Zatrzymaj opaleniznę na dłuzej - Beta Karoten

Jeśli chcecie wspomóc opalanie i zatrzymać piękny kolor opalenizny na dłużej warto sięgnąć po preparaty z beta karotenem. Dowiedź się więcej.

Beta Karoten jest bezpieczną odmianą karotenu ze względu na to, że organizm przetwarza tylko taką jego ilość, jakiej potrzebuje. jego nadmiar z kolei w przeważającej części jest magazynowany w tkance tłuszczowej organizmu. Nasza skóra zabiera żółtawego odcienia.

Naturalne źródła beta karotenu:

- marchew,

- dynia,

- pomidory,

- morele, nektarynki i brzoskwinie,

- melon i mango,

- zielone warzywa takie jak: szpinak, brokuły, kalafior, sałata, włoska kapusta, rzepa, szparagi, groszek, gorczyca, liście buraka.

Obecnie coraz na rynku pojawia się coraz więcej doustnych środków zawierających beta karoten. Zazwyczaj są to mieszaniny karotenoidów, których głównym składnikiem jest beta karoten. Nadają one skórze charakterystyczny brązowo-żółtawy kolor.

Jednak same tabletki nie dadzą efektu opalenizny. Beta karoten najlepiej wspomaga opalanie - z jednej strony zapobiega poparzeniu, z drugiej zaś ułatwia osiągnięcie ładnego koloru opalenizny i utrzymuje kolor przez długi czas. Dlatego najlepiej rozpocząć przyjmowanie tabletek przed rozpoczęciem opalania na słońcu, przyjmować go w trakcie oraz po powrocie z urlopu.

Beta karoten dodatkowo chroni przed wolnymi rodnikami , których ilość w organizmie wzrasta pod wpływem promieni słonecznych.

Poza tym:

- utrzymuje ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie,

- pozytywnie wpływa na gospodarkę wodną organizmu,

- bierze udział w procesie krzepnięcia krwi,

- bierze również udział w procesach przemiany materii i trawienia pokarmów.

Tabletki tego rodzaju na pewno nie zaszkodzą. Nie tylko dostarczą naszemu organizmowi potrzebnych przeciwutleniaczy, ale również pomaga w utrzymaniu opalenizny na dłużej.

Tabletki z beta karotenem można kupić w aptekach. Ich cena waha się pomiędzy 7 - 20zł

K.B.

Więcej o: