Ulubione pozy gwiazd

Pozowanie do zdjęć nie jest takie proste.  Większość gwiazd ma tę sztukę opanowaną do perfekcji i wie, jak się ustawić, żeby wypaść korzystnie. Zobaczcie ulubione pozy gwiazd i takie, których warto unikać!

Zrobiłyśmy podsumowanie najpopularniejszych póz. Okazuje się, że aktorki mają ulubione "ustawienia", w których wyglądają i czują się świetnie. Niestety niektóre z nich można nazwać... złymi nawykami.

Z jedną ręką na biodrze

To chyba, najpopularniejsza poza, którą praktykują już małe dziewczynki, udając "eleganckie panie". Ręka na biodrze podkreśla sylwetkę, wysmukla, a przede wszystkim nadaje pewności siebie. Eksponujemy swoją najlepszą stronę z wdziękiem, ale nie ostentacyjnie i władczo.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Z lekko wystawioną nogą i opuszczonymi rękami

Gwiazdy przyjmując tę pozę sprawiają wrażenie, jakby mówiły - nie mam nic do ukrycia, jestem pewną siebie kobietą i znam swoją wartość. Ta teoretycznie prosta poza może być zdradliwa. Na ostatnim zdjęciu Jennifer Lopez przesadziła z wygięciami i wyszła nienaturalnie i niezgrabnie.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Z rękami na biodrach

To najbardziej władcza poza. Przyjmując ją mówimy: "ja tu rządzę". Jej największą fanką jest Beyonce , która niemal zawsze występuje z rękami podpierającymi biodra.

East News, AP, kolaż Lula.pl

Ze skrzyżowanymi nogami

Ta poza również jest szalenie popularna, chociaż zgubna. Jeżeli pilnujemy, żeby być wyprostowaną, wyróżniamy się zgrabną sylwetką i pewnością siebie, wówczas skrzyżowane nogi tylko wyeksponują nasze pozytywne cechy. Tak jest w przypadku Rene i Evy. Ale skrzyżowane nogi (jak i ręce) to również poza zamknięta - komunikuje, że jesteśmy niepewne siebie i nieśmiałe. Takie wrażenie niestety sprawia Sarah Jessica Parker. Warto unikać tej pozy, kiedy nie jesteśmy zadowolone ze swoich nóg - wystawianie ich na pierwszy plan tylko uwypukli mankamenty - masywne lub trochę krzywe łydki.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Tyłem, z odwróconą głową

To najbardziej "hollywoodzka" poza . Gwiazdy ją uwielbiają. Widać, że przybierając ją czują się wyjątkowo kobieco i szykownie. Poza ta służy również eksponowaniu oryginalnej kreacji lub gołych pleców. Dita Von Teese i Emma Rossum świetnie się odnajdują w takim ustawieniu, ale Amanda Seyfried musi jeszcze poćwiczyć. Wygląda nienaturalnie i drętwo. Zamiast faliście wygiętej sylwetki ma wyraźnie sztywny kręgosłup i nogi i napięte mięśnie twarzy. Jakby się zmuszała do pozowania.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Z ręką w kieszeni

- czyli luźno i bezpretensjonalnie, w stylu "dziewczyny z sąsiedztwa" . Przybierając taką pozę gwiazdy sprawiają wrażenie jakby mówiły - wcale się nie stresuję sytuacjami publicznymi ani blaskiem fleszy, nie wywyższam się. Ginnifer Goodwin i Selena Gomez pokazują, że trzymanie ręki w kieszeni wbrew pozorom nie musi być nieeleganckie. Chociaż może oznaczać brak pewności siebie - wówczas przeważnie szukamy jakiegoś "zajęcia" dla ręki... albo ją chowami. Za to Kaley Cuoco wygląda jak małe dziecko. Diamentowe, luźne spodnie z rękami w kieszeniach nie wyglądają poważnie.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Luźno - z lekko rozstawionymi nogami i opuszczonymi rękami

Ta poza właściwie jest "brakiem pozy". Swobodnie opadające ręce i lekko rozstawione nogi sprawiają wrażenie, jakbyśmy jedynie na chwilę przystanęły. Daje efekt dużej naturalności, w przypadku Jennifer Aniston - za dużej. Taka kreacja zobowiązuje.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Posągowo, w kształcie litery "S"

Poza Victorii Beckham zasługuje na specjalne miejsce. Gwiazda zawsze staje w taki sam, posągowy sposób. Wygląda niedostępnie i monumentalnie, ale skupia uwagę i budzi szacunek. Celebrytka wygina się w kształcie litery "S", jedną nogę wystawia do przed siebie, biodra wygina w kierunku przeciwnym do tułowia. Ręce na biodrach podkreślają smukłą sylwetkę.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Niezdarnie, w stylu małej dziewczynki

Pozy w stylu małej dziewczynki budzą najwięcej kontrowersji. Przeważnie jeżeli krzywo stajemy. Skierowane do wewnątrz nogi mają swoje zwolenniczki (Pixie Lott i rzesze szafiarek na całym świecie) i przeciwniczki, które uważają, że dorosłej kobiecie nie wypada tak stawać i wygląda to po prostu źle. Wrażenie małej, grzecznej dziewczynki wywołamy również krzyżując z tyłu ręce.

East News,AP, kolaż Lula.pl

Jak modelka

Modelki mają łatwiej. Całe swoje doświadczenie w pozowaniu mogą wykorzystywać na czerwonym dywanie. W ich wydaniu nawet bardziej wyszukane pozy wypadają naturalnie i niesamowicie efektownie! Kate i Agyness są mistrzyniami w tej dziedzinie. Przykuwają uwagę na każdej imprezie!

East News,AP, kolaż Lula.pl

Poza przygarbiona

Czyli "anty-poza" albo inaczej - zły nawyk. Kristen Stewart od dawna nie może się go pozbyć. Nawet najpiękniejsza kreacja nie pomoże, jeżeli będziemy przygarbione, z wyciągniętą szyją i opuszczoną głową. Najważniejsza zasada korzystnego pozowania to: wyprostuj się!

East News,AP, kolaż Lula.pl

Więcej o: