AFF 2010 - warsztaty fotografii mody

Tegoroczną nowością Art & Fashion Festival będą warsztaty fotografii mody, na których uczestnicy nauczą się rozumieć tę niezwykle ciekawą dziedzinę.

Warsztaty poprowadzi Kuba Dąbrowski, który skończył socjologię na UJ i fotografię w ITF w Opavie. Jako fotograf zajmuje się różnymi sprawami, czasami jeździ do Afganistanu, czasami fotografuje makijaże Chanel.

Ideą warsztatów nie będzie nauka pracy ze sprzętem. Fashion Photography Workshops mają przede wszystkim nauczyć przyszłych fotografów rozmawiać o zdjęciach mody, dzięki czemu je zrozumieją. Podczas zajęć uczestnicy spróbują patrzeć na fotografie, jak na element kultury wizualnej jako całości, część marketingowego przekazu, jak na dzieła sztuki, fragment szerszej społecznej układanki. Nauczą się traktować ją jako coś więcej niż piękne kompozycje z niesamowitymi ubraniami i ładnymi modelkami w rolach głównych. Wiodąca teza warsztatów brzmi: zależnie od tego, co o nim powiemy, to samo zdjęcie może być arcydziełem lub absolutnym gniotem.

Plan typowego dnia warsztatowego będzie następujący: rano, przez dwie - trzy godziny, bombardujemy się inspiracjami (nie tylko fotograficznymi), dyskutujemy (to będą rozmowy, a nie wykłady) i omawiamy zadania do zrealizowania. Później uczestnicy warsztatów łapią aparaty i wychodzą na miasto/w plener/do studia owe zadania realizować. Zadania będą przekrojem tego, co w pracy zawodowej może przydarzyć się fotografowi mody. Po południu spotykamy się znowu, obrabiamy zdjęcia i rozmawiamy o nich. Pracy będzie sporo, a ja będę zadawał kłopotliwe pytania. Każdy z uczestników musi mieć swój aparat (bardziej specjalistyczny sprzęt będzie dostępny na miejscu) i komputer do obróbki fotografii." - powiedział Kuba.

Rekrutacja:

Na warsztaty organizatorzy planują przyjąć do ośmiu osób. Do 15.09.2010 na adres "Nowy Stary Browar" ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań z dopiskiem "Fashion Photography" wyślijcie portfolio dwudziestu fotografii. Prowadzący wybiorą najlepsze teczki analizując je pod względem zaangażowania autora, wartości artystycznej pracy, jej oryginalnością i jakością wykonania. Najlepszy z uczestników wygra 7-dniowy kurs letni na prestiżowej uczelni Central St. Martins College of Art & Design w Londynie a jego projekt stworzony podczas warsztatów zostanie zaprezentowany na uroczystej gali pokazu finałowego Art & Fashion Festival 2010.

Art & Fashion Festival 12-23.10.2010

Więcej o: