Poruszająca sesja Vogue Italia

Vogue Italia po raz kolejny reaguje na to, co się dzieje na świecie i udowadnia, że magazyn o modzie może poruszać trudne tematy, jak tragedia w Zatoce Meksykańskiej.

Włoska redakcja Vogue'a, jednego z najważniejszych magazynów o modzie postanowiła zareagować na katastrofę w Zatoce Meksykańskiej. Zatrudniła mistrza fotografii, by pokazał światu znaczenie tej tragedii i jej skutki. Steven Meisel znowu zaskoczył. Zdjęcia z sesji "Water & Oil" są niesamowite i porażające.

Vogue Italia sierpień 2010 Water & OilVogue Italia sierpień 2010 Water & Oil fot. skan

Ciało Kristen McMenamy zostało pokryte substancją, która wygląda, jak ropa. Modelka leży na brzegu, jak zwierzęta, które umierają na skutek wylewu. Na jednym ze zdjęć Kristen zachłysnęła się wodą. Na innym jej dłoń przypomina ptaka. Każda fotografia porusza. Sesja Water & Oil jest doskonałym komentarzem sytuacji, do której nie powinno dojść. Zdjęcia brutalnie pokazują skutki tragedii. Są mrocznie piękne, przerażające, poruszające i kontrowersyjne.

Wszyscy w szoku obserwowaliśmy, jak czarna fala rozprzestrzenia się po całej Zatoce Meksykańskiej - komentarze na Twitterze, zdjęcia na poczcie, i wszyscy śledziliśmy - z ekranów komputerów na całym świecie - każdą nieudaną próbę zatrzymania wycieku i wyczyszczenia szkód. W obliczu tego dramatycznego, katastroficznego opóźnienia zdjęcia Stevena Meisela tworzą doskonały reportaż, który wnosi artystyczny wpływ. Niezapomniane fotografie, stworzone celowo by wytrącić z równowagi widza, uchwycają rzeczywistość sytuacji." - tak sesję skomentowała Franca Sozzani, redaktor naczelna włoskiej edycji Vogue'a.

Vogue Italia sierpień 2010 Water & OilVogue Italia sierpień 2010 Water & Oil fot. skan

Vogue Italia sierpień 2010 - Water & Oil

Fotograf: Steven Meisel

Modelka: Kristen McMenamy

Stylizacja: Karl Templer

Włosy: Orlando Pita

Make-up: Pat McGrath

Sesja Water & Oil
Więcej o: