Jesienne trendy - powrót prostych włosów

Latem włosy mogą pozwolić sobie na więcej swobody - potargane, suszone powietrzem, często fale i loki - jesienią powinnyśmy wprowadzić więcej dyscypliny - nie tylko jeśli chodzi o pielęgnację.

W lecie włosy niestety wystawione są na szereg czynników , które osłabiają je i wysuszają. Tracą one blask i zdrowy wygląd.

Gdy nadchodzi jesień trzeba zadbać o nie w szczególny sposób - odżywić i sprawić , by znów nabrały blasku. Ważne, by efekty widoczne były również na zewnątrz.

Ted Gibson - znany stylista gwiazd uważa, że najmodniejszym trendem, obowiązującym nas w sezonie jesiennym będzie prosta fryzura i wyprostowane na gładko włosy. Innymi słowy: im mniej - tym lepiej.

Gładkie pasma obserwujemy też na wybiegach. Fryzjer G. Garren - zajmujący się stylizacją fryzur na pokazie Anny Sui mówi:

W tym roku zdecydowaliśmy się postawić na prostotę i zdrowy blask. Pożegnanie lata - to ujarzmienie przesuszonych, mało atrakcyjnych kosmyków. Do tego celu warto użyć prostownicy. Taka fryzura wygląda zawsze elegancko, zarówno na co dzień, jak i ważne wyjście".

By włosy dobrze się prezentowały Ted Gibson zaleca również odpowiednie cięcie . Po wakacjach warto wybrać się na podcięcie zniszczonych i rozdwojonych końcówek oraz nadanie włosom odpowiedniego kształtu. Pożegnajmy więc niesforne kosmyki i nadajmy fryzurze nowego porządku!

W naszej galerii znajdziecie również zdjęcia z pokazu Anny Sui, w którym prezentowano kolekcję jesienno - zimową 2010/11.

Zobaczcie też:

Niebieskie włosy Juliette Lewis - hit czy kit?

Więcej o: