Krzysztof Stróżyna - kolekcja na jesień 2010

Krzysztof Stróżyna zanim został doceniony w Polsce, najpierw zasłynął zagranicą. Od kilku lat prezentuje kolekcje podczas Londyńskiego Tygodnia Mody.

Młody projektant skończył słynną szkołę projektowania Central Saint Martins College of Art and Design . Jego kolekcja dyplomowa z 2007 roku została wyróżniona przez przedstawicieli sklepu Harrods. W Polsce zasłynął dopiero rok później, gdy został wyróżniony przez angielską sieć odzieżową Topshop . Dopiero wtedy polskie media zwróciły na niego uwagę, a można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że zrobił o wiele większą karierę niż najbardziej znani polscy projektanci mody. Kolekcję na wiosnę/lato 2010 Krzysztofa Stróżyny można kupić w internetowym sklepie Luisa Via Roma.

Najnowsza kolekcja na jesień/zimę 2010/2011 jest jak zwykle geometryczną wariacją . Krzysztof słynie z doskonałych, wręcz architektonicznych konstrukcji. Jego ubrania przypominają trochę origami . Materiał jest poskładany na różne sposoby. Misterne zestawienia elementów o różnych kształtach dodatkowo ożywiają kontrastujące barwy , dzięki którym sukienki zamieniają się w obrazy, jak z kalejdoskopu.

Zobaczcie GALERIĘ !

AFF 2010 - warsztaty projektowania mody

Więcej o: