Ramona Rey w sukience z męskich koszul

Ramona Rey lubi oryginalne kreacje. Niedawno pojawiła się w kreacji polskiego, awangardowego projektanta Maldorora.

Ramona Rey była ostatnio gościem programu "Pytanie na śniadanie" . Naszą uwagę zwróciła sukienka piosenkarki - z daleka poprawna, elegancka, szara sukienka, z bliska zaskakiwała detalami. Okazało się, że uszyta jest z fragmentów koszul - gdzieniegdzie możemy dostrzec kołnierzyk, guziki lub szwy w zaskakujących miejscach .

Autorem projektu jest Grzegorz Matląg występujący pod pseudonimem Maldoror.

Jego znakiem rozpoznawczym są zdekonstruowane ubrania , eksperymenty z formą, a przede wszystkim upodobanie do recyklingu . Artysta wykorzystuje stare materiały, guziki, swetry i tworzy z nich prawdziwe dzieła sztuki. Uszył między innymi suknię z taśmy magnetofonowej i z poduszek używanych do wyeksponowania ramion. Tworzywem dla całej kolekcji stały się również męskie koszule . Właśnie w takiej sukience pojawiła się ostatnio Ramona. Piosenkarka upodobała sobie jeden z "bezpieczniejszych" projektów Maldorora i zestawiła go z dopasowanymi kolorystycznie botkami. Dopiero po bardziej wnikliwym przyjrzeniu się kreacji czuć powiew awangardy.

Ramona ReyRamona Rey FORUM/Radoslaw NAWROCKI

To nie pierwszy raz, kiedy artystka stawia na niestandardową modę. W teledysku do piosenki "Lubię Cię" wystąpiła w botkach królowej awangardy, Vivienne Westwood. Cieszymy się, że piosenkarka docenia również polskich projektantów.

Confashion, pokaz Grzegorza MatlągaConfashion, pokaz Grzegorza Matląga fot. forum

Maldoror, kolekcja zatytułowana "Deadly Glamour"

Więcej o: