Biżuteria Frey Wille

Austriacka marka Frey Wille to połączenie sztuki, emocji i biżuterii. Piękne dodatki ozdabiane są niesamowitymi grafikami i stają się małymi dziełami sztuki.

Firma została założona przez wiedeńską artystkę Michaelę Frey , która zaraz po wojnie (w 1951 roku) otworzyła małą firmę zajmującą się artystyczną biżuterią. Niespełna 20 lat później dołączył do niej Friedrich Wille , a to połączenie artystycznych zdolności pani Frey z biznesową smykałką Wille'a przyniosło firmie pełny sukces. Po śmierci założycielki zarząd firmy stworzył międzynarodowy zespół twórców pod kierunkiem Silone Grünberger . Nowa grupa postanowiła kierować się założeniami Michaeli i skupiono się na wytwarzaniu biżuterii artystycznej z wykończeniem w 24 karatowym złocie. W latach 90. firma odniosła prawdziwy sukces. Otwarto sklepy w Austrii, Niemczech i Francji, stawiając na ogólnoeuropejską karierę. W 2008 roku marka weszła do Polski .

Biżuteria Frey WilleBiżuteria Frey Wille www.frey-wille.com

Inspiracji do tworzenia biżuterii projektanci Frey Wille szukają w sztuce starożytnych kultur , twórczości znanych artystów, jak choćby Claude Monet , Gustav Klimt , Friedensreich Hundertwasser , Alfons Mucha , a nawet poezji. Jedna z kolekcji została zatytułowana "Ode to joy of life " (Oda do Radości Życia), a poszczególne linie zainspirowane były wyrażeniami "heavenly joy" (niebiańska radość), "endless love" (nieskończona miłość), "paradise" (raj) i "passion" (pasja) znanymi z tego poematu.

Emaliowa biżuteria oprawiona jest w 24-karatowe i 18-karatowe złoto. Ceny są wysokie, ale biżuteria jest niezwykła. Pierścionki kosztują od 650 zł do 3000 zł (18-karatowe złoto), bransoletki od 1300, wisiorki od 1150 - 4000, a zegarki od 5 tys. złotych.

GALERIA !

Biżuteria Frey Wille:
Więcej o: