90-lecie Vogue Paris!

W tym roku francuskie wydanie Vogue'a obchodzi 90 urodziny! Październikowy numer będzie poświęcony temu jubileuszowi.

Francuski Vogue jest drugą, międzynarodową edycją "biblii mody". Pierwszą zagraniczną redakcję założono w Anglii w 1916 roku. Kilka lat później powstała francuska edycja Vogue'a. Chociaż pierwszy numer Vogue Paris trafił do sprzedaży 15 czerwca 1920 roku , to dziewięćdziesiąte urodziny francuska redakcja postanowiła obejść w październiku . Carine Roitfeld, która od 2001 jest redaktor naczelną francuskiego wydania, na okładkę wybrała Larę Stone . Ta decyzja wywołała poruszenie . Francuzi spodziewali się, że na okładce jubileuszowego numeru zobaczą rodaczkę, a nie Holenderkę. Jednak Lara jest ulubienicą wielu osobistości ze świata mody i nie dziwi, że to ona, a nie żadna z francuskich modelek będzie twarzą uroczystości.

Vogue Paris styczeń 2010 Lara Stone, Carine RoitfeldVogue Paris styczeń 2010 Lara Stone, Carine Roitfeld fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)/skan własny

Jubileuszowy numer nie będzie nostalgiczny . Redaktor naczelna postanowiła, by wymieszać artykuły, zdjęcia i projekty z różnych dekad tworząc nową jakość idealnie opowiadającą historię magazynu. W październikowym wydaniu będziemy mogli m.in. przeczytać oryginalny wywiad przeprowadzony w 1962 roku z aktorką Romy Schneider .

Vogue Paris zawsze grał kartami zuchwalstwa." - powiedziała Carine Roitfeld. - "Nie możemy zrobić "oziębłego" numeru."

Vogue Paris wywiad z Romy SchneiderVogue Paris wywiad z Romy Schneider fot. vogue.fr

Jubileuszowe, aż 622-stronicowe wydanie będzie zaskakujące i pełne prezentów. WWD donosi, że w październikowym numerze będzie aż 276 stron z tradycyjnymi reklamami o 110 więcej niż w ubiegłym roku. Na 104 stronach osobistości ze świata mody złożą swoje gratulacje i urodzinowe życzenia . Do magazynu zostanie dołączony 150-stronicowy dodatek z sesjami znanych fotografików, jak Mario Sorrenti, David Sims, Terry Richardson, Steven Klein, Hedi Slimane i duet Mert Alas i Marcus Piggott oraz Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin. Do tego numer otrzymacie dodatek - powiększone zdjęcia z ostatnich 9 dekad. Jest na co czekać. Numer trafi do sprzedaży 27 września.

90th anniversary of Vogue magazine covers

Więcej o: