Nowe wzory słynnej kratki Burberry

Oprócz klasycznej, najbardziej znanej kratki Burberry angielska marka ma jeszcze kilka równie udanych wzorów.

Najsłynniejsza kratka nazwana " haymarket check " będąca symbolem marki Burberry po raz pierwszy została użyta w 1924 roku . Wykorzystano ją jako podszewkę do płaszcza. Kilkadziesiąt lat później, w 1967 roku zaczęto wykorzystywać ten wzór do ozdabiania parasolek, chustek i walizek. Dziś ten beżowo-biało-czarno-czerwony wzór jest zarejestrowanym znakiem.

Torba w kratkę Burberry - wzór 'Haymarket check' - 450 euroTorba w kratkę Burberry - wzór "Haymarket check" - 450 euro www.burberry.eu

Kratka " Nova " została wprowadzona później. Była zaprojektowana z myślą o młodszych klientach marki. Jest ona powiększeniem "haymarket", ale zwykle układa się ją po skosie. W 2006 roku Christiopher Bailey wprowadził nową kratkę " House check ", która jest modyfikacją "Nova check". Zrezygnowano w niej z poziomych czarno-białych pasów. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana podczas pokazu wiosna/lato 2006. Ta krata dostępna była w kilku wersjach - tradycyjnej beżowej z pasami, jasnej, jakby pokrytej białą farbą i ciemnej. ta ostatnia była inspiracją do powstania kolejnego wzoru przyciemnionej wersja "Nova check" nazwanej " Smoked check ", bo wygląda jakby została pokryta brązową farbą. Najnowszy wzór jest kolejną modyfikacją poprzednich. Biało-czarna karta spodoba się tradycjonalistom. Jest prosta i klasyczna dzięki czemu będzie pasować do stonowanych stylizacji.

Torba w kratkę Burberry - wzór 'New check' 495 euroTorba w kratkę Burberry - wzór "New check" 495 euro www.burberry.eu

Marka Burberry przechodzi zmianę . Odmładza swoje kolekcje i zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami. Z roku na rok odświeża również swój flagowy wzór . Jednak patrząc na wszystkie przemiany kraty "haymarket" mam wrażenie, że nie są coraz lepsze, a wręcz przeciwnie. Stają się mniej charakterystyczne i jakby brzydsze . Może to przyzwyczajanie, a może prawdziwa kratka Burberry jest tylko jedna . Co Wy o tym sądzicie? Która podoba się Wam najbardziej?

GALERIA !

Najbardziej podoba mi się wzór:
Więcej o: