Ciekawostka urodowa

Czy wiesz, że...

Okazało się, że wewnętrzne piękno naprawdę ma duże znaczenie w postrzeganiu piękna zewnętrznego. I nie chodzi jedynie o ocenianie samego siebie.

Zespół naukowców z Uniwersytetu w Monmouth stwierdzili, że osobowość w znaczącym stopniu wpływa na sposób postrzegania atrakcyjności fizycznej.

Osoby biorące udział w badaniu zostali poproszeni o oglądanie zdjęć osób płci przeciwnej i ocenienie ich atrakcyjności. Początkowo grupa nie otrzymała żadnych informacji na temat osobowości modeli. W momencie kiedy powiedziano im o cechach ich charakteru : pozytywnych, takich jak: uczciwość i życzliwość oraz negatywnych, takich jak chamstwo i uprzedzenia ocena tych samych osób była już inna. Ich "piękno" nabierało nowego wyrazu. Gorzej lub lepiej oceniano ich wygląd zewnętrzny.

To badanie powinno uświadomić ludziom, że osobowość z znacznym stopniu determinuje to jak inni widzą i oceniają naszą atrakcyjność. Warto o tym pamiętać, bo jak widać może ona zmieniać pierwsze wrażenie naszej urody. Zarówno w lepszą, jak i gorszą stronę". - mówi Gary Lewandowsky, który przewodniczył grupie naukowców.

Zobacz też inną ciekawostkę urodową

Zgadzacie się z tym?
Więcej o: