Natasha Poly w obiektywie Richardsona

Terry Richardson po ostatniej aferze i oskarżeniach o namawianie modelek do obscenicznych zdjęć trochę przystopował, jednak jego sesje nadal są wyzywające, co nie znaczy, że kuszące.

Wiele modelek zrezygnowało z pracy z Richardsonem . Nie podoba im się jego styl pracy oraz jego kontrowersyjny humor. Terry został oskarżony przez Jamie Peck o namawianie do obscenicznych zachowań i przekraczanie granicy przyzwoitości, a Rie Rasmusse, znana z walki o prawa kobiet, posądziła fotografa o promowanie heroin chic i wizerunku niepełnoletniej, nadużywającej narkotyków i wykorzystywanej seksualnie lolity. Po tej aferze Terry Richardson trochę przystopował, ale nie do końca. Najnowsza sesja z Vogue Russia z Natashą Poly w roli głównej nie należy do najgrzeczniejszych , choć nie można jej zarzucić, że jest oburzająca, czy niebywale kontrowersyjna.

Natasha Poly - Vogue Russia - październik 2010 zdjęcia Terry RichardsonNatasha Poly - Vogue Russia - październik 2010 zdjęcia Terry Richardson fot. skan

Modelka wystylizowana przez Simona Robinsa pozowała w kolorowych strojach z kolekcji Balmain , Emilio Pucci i Celine . Koncepcja jest utrzymana w klimacie szalonych lat disco. Futra, plastikowa biżuteria, barwne kreacje oraz buty na platformach przywodzą na myśl "Gorączkę sobotniej nocy". Na jednym ze zdjęć Natasha przybiera nawet charakterystyczną pozę taneczną. Zdjęcia przywodzą na myśl świetną imprezę i przypominają niesamowity okres, gdy moda była prawdziwą zabawą, a ludzie stawiali na nietypowe połączenia.

Terry Richardson musiał oprawić tę wesołą tematykę odrobiną swojego kontrowersyjnego stylu. Natasha pozuje więc z boa pomiędzy nogam i, na nagie ciało nakłada fioletowe futro i srebrną obrożę, a koszulę ma rozpiętą, by widać było dekolt. Na kilku zdjęciach modelka wyzywająco otwiera usta , co w innej oprawie może i byłoby kuszące, ale w tej jest niestety nieudane. A szkoda, bo pozostałe zdjęcia są naprawdę dobre.

GALERIA !

Więcej o: