Piątek na FWP

Piątek na FWP to prawdziwe święto dla miłośników mody! Tego dnia rozpoczęły się pokazy Alei Projektantów, odbyła się gala finałowa ASP i oczekiwany przez nas Re-Act Fashion Show.

Aleja Projektantów

Tego dnia mogliśmy podziwiać kolekcje przygotowane przez Andrzeja Lisowskiego, Aryton, Monikę Ptaszek, Łukasza Jemioła i Thorbjorna Uldama. Z niecierpliwością czekaliśmy na wiosenne propozycje Łukasza Jemioła , który pozostaje w charakterystycznej dla siebie estetyce. Jego kreacje są nadal bardzo kobiece (warto zwrócić uwagę na drapowania i przytłumione, jasne barwy). Niekiedy Jemioł stawia na mocniejsze akcenty i kolor - Polak potwierdza światowe tendencje i także wprowadza do kolekcji delikatny pomarańcz.

Re-Act

Re-Act to wyjątkowy projekt , który skupia się nie tylko na aspekcie wizualnym mody, ale również ma na celu dbałość o środowisko naturalne. Skupia się na twórczym wykorzystywaniu odpadów. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 młodych projektantów, którzy walczyli o główną nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi. Konkurs wygrała Paulina Bojór kolekcją "The Circle of Life" . Galę poprowadziła Kinga Rusin, założycielka eko-marki Pat&Rub.

Re-Act Fashion Show, czyli konkurs na kreacje ekologiczne. Paulina Bojór - zwyciężczyni konkursu za najlepszą kolekcję recyklingową 'The Circle of Life' - odbiera nagrodę Re-Act Fashion Show, czyli konkurs na kreacje ekologiczne. Paulina Bojór - zwyciężczyni konkursu za najlepszą kolekcję recyklingową "The Circle of Life" - odbiera nagrodę  Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

8521603

Więcej o: