Torebki w kolorach fluo - hit czy kit?

Dobieranie dodatków rządzi się pewnymi zasadami. Ale może czasami warto je złamać?

Kiedyś zasady określające dobry styl były proste: buty i torebka powinny być w tym samym odcieniu i współgrać kolorystycznie z całością . Zresztą podobne zasady panowały w makijażu - szminka i lakier do paznokci w tym samym kolorze. Ale te czasy już minęły. Dziś możemy mieszać dodatki w dużo bardziej swobodny sposób. Dobieranie ich pod kolor uchodzi za nudne.

Do kreacji wieczorowych często dobieramy dodatki spójne kolorystycznie, ale jeszcze częściej - kontrastujące z kreacją. Uzupełnienie stonowanej kreacji żywą barwą uratowało niejedną stylizację. Zauważyłyśmy, że ostatnio na czerwonym dywanie pojawiają coraz odważniejsze kombinacje kolorystyczne. Uzupełnienie czerni żywszym kolorem, jak to robi Olivia Palermo nie jest nowatorskie, ale łączenie pasteli z mocnymi, jaskrawymi kolorami to całkiem świeży pomysł. Niedawno w takiej stylizacji pojawiła się Leighton Meester, która cytrynowo - różową sukienkę zestawiła z jaskrawo żółtą torebką Marca Jacobsa. Jennifer Love Hewitt postawiła na klasykę - rozkloszowaną sukienkę uzupełniła miniaturką Hermes Kelly. Intensywny pomarańczowy nie jest już tak oczywistym rozwiązaniem, ale za to przykuwa uwagę i sprawia, że ta stylizacja "żyje". Warto również pamiętać, że w tym sezonie hitem są kuferki trzymane w ręku.

A co Wy sądzicie o propozycjach Jennifer i Leighton? Jaskrawe "statement bags" odświeżają stylizację czy zwyczajnie nie pasują?

kolaż Lula.pl

Więcej o: