Modny makijaż w jeansowych kolorach

Jeans króluje w kanonach mody już od dawna. Raz schodzi z piedestału, by za chwilę znów na nim stanąć. W tym sezonie jeans powraca w nietypowym wcieleniu - w makijażu!

Jeansowe ubrania nosi każdy, niezależnie od tego jaką mamy porę roku. Para jeansów z pewnością znajduje się w szafie każdego z nas. W poprzednim sezonie trend na jeansowy look powrócił. Na jesień i zimę z kolei proponujemy modny jeansowy makijaż.

Znana na całym świecie makijażystka oraz właścicielka własnej marki kosmetyczne - Bobbi Brown uważa, że:

Jeansowy kolor pasuje do każdego typu urody. Niebieski cień może stanowić nietypową wariacją klasycznego smokey eyes. Doda mu szczyptę egzotyki".

I chociaż większości z nas niebieski cień kojarzy się z latami 60'tymi i tandetnym, tanim wizerunkiem - dziś wcale nie musi być przytłaczający . Sekret tkwi w dobraniu odpowiedniego odcienia. Niebieski w połączeniu z brązem i czernią może stanowić prawdziwe bogactwo koloru - twierdzi Bobbi Brown.

Tom Pecheux - dyrektor kreatywny marki Estee Lauder uważa, że jeansowa kolorystyka nie musi być nudna.

Praca na pokazach mody oznacza umalowanie około 30 dziewcząt z różnych krajów. Oznacza to, że mają one zupełnie inne karnacje, kolor włosów oraz oczu, różny kształt twarzy. To prawdziwe wyzwanie zrobić taki makijaż, który będzie zachowywał jeden styl, a tylko nieznacznie różnił się elementami, które muszą współgrać z typem urody poszczególnych kobiet. Każda z modelek mimo wszystko powinna zachować swoją indywidualność".

Cień w kolorze jeansu możecie mieszać ze złotem nałożonym kącikach oczu. Udanym połączeniem będzie też brąz lub grafit. Zwróćcie uwagę, by niebieski cień był mgiełką (niezależnie od tego, czy kolor jest bardziej, czy mniej intensywny). Uchroni to nas przed karykaturalnym efektem, którego z pewnością chciałybyśmy uniknąć. Polecamy też nałożenie niebieskiego cienia jedynie na górną powiekę.

Nie przesadzajcie z różem oraz zbyt intensywnym kolorem szminki. W tym wypadku byłoby zbyt wiele. Głównym elementem jest oko!

Do wykonania tego typu makijażu polecamy też zestaw Blue Dahlia marki Estee Lauder:

Blue Dahlia Estee LauderBlue Dahlia Estee Lauder fot. materiały prasowe Estee Lauder

W naszej galerii znajdziecie też zdjęcia z backstage'u pokazu Dereka Lam.

Więcej o: