Ana Claudia Michels w sesji dla Contributor Magazine

Ana Claudia Michels pojawiła się w ostatnim jesienno-zimowym wydaniu Contributor Magazine. Oprócz świetnych zdjęć - podziwiać możemy również prawdziwą finezję makijażu.

Ana Claudia Michels - to 29-letnia modelka pochodząca z Brazylii. Karierę zaczęła w wieku 14 lat. Występowała w kampaniach takich projektantów jak Burberry, Giorgio Armani, Louis Vuitton, Macy's, Nike i Tommy Hilfiger . Oglądać mogliśmy ją również w katalogach Victoria's Secret.

Tym razem jednak mamy okazję podziwiać ją w czarno- białej sesji dla Contributor Magazine. Zdjęcia robią rewelacyjne wrażenie. Być może dlatego, że miały one swój konkretny temat. Sesja Any Marii Michels nawiązuje do filmu - Whetever Happened to Baby Jane . Jest to tytuł amerykańskiego thrillera z 1962 roku. Film otrzymał wiele nagród. Bette Davis - odtwórczyni głównej roli dostała za nią Oscara .

Niesamowity efekt osiągnięto nie tylko dzięki niezwykłemu klimatowi fotografii (autorstwa Joshuy Allen'a ). Oprócz utalentowanej modelki oraz niewątpliwego kunsztu fotografa - ważną rolę na tych zdjęciach pełni również specyficzny makijaż.

Make up podkreśla przede wszystkim oczy modelki, które dzięki umiejętnemu wyeksponowaniu są dużo większe. Zabieg ten udał się głównie dzięki białym i czarnym kreskom oraz sztucznym rzęsom doklejonym na górnej i dolnej powiece.

Stylizacja z miejsca przenosi nas w czasie , a Ana Claudia do złudzenia przypomina nam inną ikonę mody - Twiggy.

Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę  oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem 'Twarzy Roku' Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna.Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem "Twarzy Roku" Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna. adagamov.com

Jak wam się podoba?

Zobacz też:

Carey Mulligan w stylu Twiggy

Jak podoba wam się makijaż?
Więcej o: