Kate Middleton ma naśladowczynie

Kate Middleton niedługo zostanie księżniczką, a już teraz uważana jest za ikonę mody.

Wczoraj brytyjski dwór królewski oficjalnie ogłosił, że książę William zaręczył się ze swoją wieloletnią dziewczyną Kate Middleton. Para zaprezentowała się w Clarence House - domu księcia Karola, ogłaszając radosną informację. Brytyjczycy od lat byli przychylni Kate i w momentach kryzysu związku, a nawet chwilowego rozstania zawsze kibicowali młodej Angielce. Nic dziwnego - 28-letnia córka stewardessy i pilota wprawdzie pochodzi z bardzo bogatej rodziny, ale wciąż z klasy średniej - dlatego postrzegana jest jak "zwykła dziewczyna", która na studiach poznała księcia. Poza tym jest naturalna i bezpośrednia, czym wielu Anglikom przypomina Dianę. Jednocześnie od kilku lat sumiennie przygotowywała się do roli księżnej, ćwicząc dobre maniery, zasady savoir vivre'u i stylu . Wciąż można ją spotkać w jeansach i t-shircie, ale coraz częściej w kobiecych garsonkach, sukienkach i trenczach. W tym roku magazyn "People" wyróżnił ją tytułem jednej z 10 najlepiej ubranych celebrytek, doceniając jej "klasyczny, brytyjski styl". Rzeczywiście Kate radzi sobie całkiem dobrze, znajdując stosowne stroje do tak "królewskich" zajęć jak gra w polo, śledzenie wyścigów konnych czy polowania.

Kate MiddletonKate Middleton Agencja Wyborcza.pl

Podczas ogłoszenia zaręczyn Kate wystąpiła w niebieskiej, drapowanej sukience Issa (matchesfashion.com) , która chwilę potem została błyskawicznie wykupiona (kosztowała ok. 1500zł). Wygląda na to, że Angielki upatrzyły sobie w przyszłej księżniczce nową ikonę mody. Czy "formalny", angielski styl opanuje ulice?

Niestety zdobycie identycznego pierścionka zaręczynowego nie będzie już możliwe. Książę William ofiarował swojej narzeczonej pierścionek będący cenną pamiątką rodzinną - wcześniej Książę Karol podarował go Księżnej Dianie.

Jak sądzicie? Czy z Kate "wyrośnie" nowa ikona mody?

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii.

Kate MiddletonPA WIRE/PRESS ASSOCIATION IMAGES/EAST NEWS/Arthur Edwards/The Sun

Więcej o: