Wystawa prac Alexandra McQueena

Już w następnym roku czeka nas wydarzenie na skalę historyczną. W nowojorskim muzeum Met odbędzie się wystawa prac Alexandra McQueena!

To będzie doskonała okazja do zobaczenia kreacji jednego z najbardziej utalentowanych projektantów ostatnich dekad . Jego dorobek , od czasów debiutanckiej kolekcji, aż po ostatnią, zaprezentowaną pośmiertnie w marcu tego roku, będzie można obejrzeć w Costume Institute w Metropolitan Museum of Art . Wystawa rozpocznie się 4 maja i potrwa do 31 czerwca.

Alexander McQueen i Bjork 15.10.2003Alexander McQueen i Bjork 15.10.2003 Alexander McQueen i Bjork fot. EAST NEWS

Kuratora wystawy czeka nie lada zadanie, ponieważ trzeba skompletować wszystkie kolekcje zaprojektowane przez Alexandra McQueena w ciągu ostatnich dwóch dekad. Wiele z kreacji mają w archiwach firmy Alexander McQueen oraz Givenchy (Lee pracował tam od 1997-2001 roku), ale niektóre trzeba będzie wypożyczyć od osób prywatnych, często anonimowych. Bowiem Alexandra na początku wspierali przyjaciele, którzy kupowali jego rzeczy. Jedną z najwierniejszych fanek była Daphne Guinness , która podobno wykupiła również garderobę Isabelli Blow.

Daphne GuinnessDaphne Guinness Daphne Guinness fot. EAST NEWS

Dodatkowym utrudnieniem jest to, że nie wszystkie kolekcje z pierwszych lat działalności McQueena były dokładnie skatalogowane. Jednak ten problem został rozwiązany. Kolekcje nie będą bowiem zestawione chronologicznie, ale tematycznie m.in. The Savage Mind, Romantic Gothic i Romantic Nationalism. Przy wystawie będą współpracować Sam Gainsbury i Joseph Bennett , którzy przez lata pomagali przy teatralnych pokazach Alexandra McQueena.

Wystawa zatytułowana Alexander McQueen: Savage Beauty , to jedno z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku!

Alexander McQueen - biografia >>

Wystawa prac Alexandra MCQueena:
Więcej o: