Moda na diastemę?

Piękne, równe i śnieżnobiałe zęby były zawsze marzeniem każdej kobiety. W świecie mody natomiast zawsze bardziej pożądane są elementy odbiegające od normy. Modelki z diastemą są najlepszym tego przykładem.

Diastema oznacza przestrzeń pomiędzy środkowymi siekaczami. Z jednej strony dodaje osobliwego uroku i oryginalności kobiecej urodzie, jednak dla wielu osób stanowi ogromny kompleks , którego za wszelką cenę chcą się pozbyć.

W modzie diastema stała się znakiem szczególnym . Lara Stone, czy Georgia May Jagger z dumą prezentują swój nieco odmienny look. Wiele krytyków mody uważa, że diastema jest czymś absolutnie wyróżniającym, co stanowi ogromny plus modelki, ponieważ dzięki temu twarz nabiera odmiennego i bardziej interesującego wyrazu.

Trudno pokusić się o nazywanie jej trendem, ale nie ma można zaprzeczyć, że pomogła już w karierze wielu modelkom i aktorkom.

Dla przeciwniczek szpary między zębami dziwna może wydać się wiadomość, którą podaje magazyn The Observer mówiąca o tym, że zwiększyło się zainteresowanie kosmetycznymi zabiegami u ortodonty. I wcale nie chodzi o prostowanie zębów. Niektóre modelki zdecydowały się nawet na specjalne aparaty, które mają za zadanie poszerzyć już istniejącą szparę tak, aby wyróżnić je na tle innych kandydatek na wybiegi. New York Times z kolei podał, że wzrasta popyt na specjalne dentystyczne nakładki na zęby, które imitują te niedoskonałości.

Obecnie najbardziej znanymi na wybiegach posiadaczkami tej nietypowej cechy są: Ashley Smith, australijska modelka - Jessica Hart, jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd modelingu Lara Stone, czy coraz bardziej popularna w świece mody córka Micka Jaggera - Georgia.

Jeśli chodzi o makijaż, ważną wskazówką jest to, że jeżeli nie chcesz eksponować swojej diastemy - używaj jasnych, najlepiej matowych pomadek, które odwrócą uwagę od okolic ust - możesz wówczas postawić na mocniejszy i bardziej wyrazisty makijaż oczu. Jeśli natomiast wręcz przeciwnie - chcesz ją podkreślić - posta na intensywną czerwień ust.

FACE TO FACE/REPORTER/Hill/face to facePPNY / GSNY / SPLASH NEWS/EAST NEWS/PPNY / GSNY / Splash News

Zobacz też:

Plastyka odstających uszu - coraz bardziej popularna

Twoim zdaniem diastema to:
Więcej o: