Isabelle Caro nie żyje

Isabelle Caro - cierpiąca na anoreksję modelka i aktorka - znana z głośnej kampanii No- Anorexia nie żyje. Miała 28 lat.

W 2007 roku modelka pojawiła się w kampanii o nazwie "Nie - anoreksji". Kontrowersyjne zdjęcia fotografa Oliviero Toscaniego wzbudziły wówczas ogromne zamieszanie na całym świecie. Wychudzona Isabelle Caro była tematem numer jeden. Modelka o wzroście 1,64 m ważyła wówczas 31 kg.

Kampanię szybko wycofano. Włoska rada ds. reklamy uznała, że obraz choroby jest komercyjnie wykorzystywany. Obawiano się również, że zdjęcie przeraźliwie chudej Isabelle może pogłębić problem anoreksji wśród kobiet. Przeciwko kampanii wypowiedziała się nawet Fabiola De Clerq, słynna we Włoszech lekarka, od lat lecząca anorektyczki. De Clerq twierdzi, że: "Dziewczyny, które zobaczą, że są grubsze od Isabelle, będą chciały odchudzić się jeszcze bardziej".

Zdjęcia z billboardów zniknęły - ale nie z naszej pamięci. pierwsza tak głośna i oficjalna kampania nie mogła pozostać bez echa. Anoreksja jest bardzo groźną chorobą, dotykającą nie tylko nasze ciało, ale i duszę.

Historia Isabelle miała nie tylko szokować. Miała przestrzegać! Sama chora od 13 roku życia mówiła sobie: "nie chcę być gruba", po latach choroby chciała podzielić się inną myślą: Nie chcę umierać"...

Po latach walki z chorobą dziś dowiadujemy się o jej śmierci. Wiadomość tą przekazała agencji AP - jej przyjaciółka i długoletnia nauczycielka aktorstwa Daniele Dubreuil-Prevot.

Caro zmarła 17 listopada po powrocie do Francji z Tokio. Wiadomość dociera do mediów dość późno. Nie znane są oficjalne przyczyny śmierci - Daniele Dubreuil-Prevot zdradziła jednak, że osłabiony w związku z długoletnią chorobą organizm nie poradził sobie z infekcją.

Więcej o: