Kolekcja Rachel Zoe to plagiat?

Po latach ubierania gwiazd i przebierania w kolekcjach różnych marek w poszukiwaniu pięknych, unikatowych rzeczy Rachel Zoe postanowiła stworzyć swoją autorską linię. Już na początku zarzucono jej plagiat.

Znana stylistka rozpoczęła współpracę z marką Li & Fung , a stworzenie przez nią linii było tylko kwestią czasu. Rachel Zoe to jedna z najsłynniejszych światowych stylistek, która ubiera gwiazdy. Do największych jej sukcesów, a zarazem i porażek z powodu oskarżeń o wpędzanie w anoreksję, należała przemiana wizerunku Nicole Richie. Ubierała takie gwiazdy, jak: Brenda Song, Lindsay Lohan, Mischa Barton, Mario Orejel, Keira Knightley, Cameron Diaz, Jennifer Garner, Kate Hudson, Kate Beckinsale, Debra Messing, Demi Moore, Liv Tyler, Joy Bryant, Molly Sims, Eva Mendes i Anne Hathaway.

Jej styl łączący vintage z rzeczami z najnowszych kolekcji ma wielu zwolenników. Umiejętnie miesza rzeczy, wzory i kolory. Balansuje na granicy boho chic, vintage i grunge. Lubi etniczne wzory, futra, kamizelki, duże okulary oraz biżuterię.

Wyobrażam sobie, że każdy oczekuje po mnie czegoś w stylu lat 70., boho-glam. Ale nie jest." - tak o swojej kolekcji powiedziała Rachel Zoe.

Zamiast długich sukni i etnicznych wpływów Rachel Zoe Collection to szykowne krawiectwo. Eleganckie żakiety, szorty, wełniane spodnie i piękne sukienki. Do tego zamszowe buty, skórzana peleryna i kombinezon. Ceny będą się wahać od 250 - 700 dolarów.

Wszystko brzmi wspaniale, a rzeczy prezentują się naprawdę znakomicie, gdyby nie odkrycie Jane Keltner de Valle , redaktorki mody z Teen Vogue . Po tym, jak zobaczyła zdjęcie białej, cekinowej sukienki wrzucone przez Harper's Bazaar od razu ją skojarzyła. Łudząco podobną suknię vintage Rachel wykorzystała do stylizacji, która się ukazała w czasopiśmie dla młodzieży w 2007 roku.

skan z Teen Vogue i zdjęcie sukni Rachel Zoeskan z Teen Vogue i zdjęcie sukni Rachel Zoe teen vogue

Po znanej stylistce oczekiwaliśmy wyjątkowych kreacji, a nie kopii , jednak większość projektantów tak robi. Odświeżają swoje stare pomysły, a inspiracje bardzo często czerpią z vintage. Kate Moss w kolekcji dla Topshop również odtworzyła rzeczy ze swojej szafy i nikt nie miał do niej o to pretensji. Co Wy o tym myślicie?

GALERIA !

Więcej o: