Niekonwencjonalne sekrety piękna M. Monroe i E. Taylor

Kate Somerville - amerykańska ekspertka w dziedzinie pielęgnacji skóry jest zdania, że kobiety, również powinny golić twarz, gdyż dobrze wpływa to na cerę. Za przykład podaje  Marilyn Monroe, czy Elizabeth Taylor.

Jesteście w szoku? My też!

Kate Somerville - to bardzo znana w Stanach Zjednoczonych ekspertka w dziedzinie pielęgnacji twarzy. W swej karierze współpracowała z wieloma znanymi i cenionymi gwiazdami. Prowadzi również swoją stronę internetową na której radzi jak prawidłowo dbać o swój wygląd, jakich używać kosmetyków i jakich błędów w pielęgnacji absolutnie się wystrzegać.

Niedawno zdradziła, że golenie twarzy (kobiet!) jest świetnym sposobem na zachowanie skóry w lepszej kondycji. Wiele lat temu - panie często stosowały tą metodę, jako sposób na złuszczanie naskórka. Robiły tak między innymi: Marilyn Monroe, czy Elizabeth Taylor ( z tą drugą Kate współpracowała osobiście).

Wydawać, by się mogło, że golenie twarzy prowadzić będzie do tego, że włoski odrastać będą grubsze i ciemniejsze. To mit! Nic takiego się nie stanie - tłumaczy Kate Somerville.

Portal internetowy Style.com podaje: Kate jest zdania, że informacje tego typu przekazuje się z pokolenia na pokolenie - przez co golenie twarzy jest tematem tabu, który budzi wiele kontrowersji. Ona sama bowiem jest przekonana o dobroczynnej, złuszczającej mocy maszynki.

No cóż... Być może kilkadziesiąt lat temu miało to jakiś sens. Dziś - w czasach kiedy mamy tak wiele powszechnie dostępnych produktów oraz zabiegów o działaniu złuszczającym, nawilżającym, odżywczym itd. nikt nie uzna maszynki za specjalnie rewolucyjną metodę dbania o urodę.

W weekend czeka nas m.in. spotkanie Marilyn MonroeW weekend czeka nas m.in. spotkanie Marilyn Monroe Reuters/ Agencja Wyborcza.pl

Zobaczcie też:

Gwiazdy na rozdaniu Złotych Globów - najlepsze makijaże i fryzury

Więcej o: