Crystal Renn opowiada o swojej wadze

Crystal Renn w wywiadzie w radiu opowiedziała o swojej wadze i o tym, że marzy by zaprojektować linię odzieży dla kobiet "plus-size".

Rozmowy na jej temat nie cichną. Crystal jest nieustannie na świeczniku i pod baczną obserwacją. Jej zmieniająca się waga interesuje obserwatorów bardziej niż jej dokonania , choć są imponujące. Modelce udało się przedefiniować rolę "plus-size" w modelingu i udowodnić, że kobieta o pełnych kształtach może reklamować luksusowe marki, jak Chanel , czy Jean-Paul Gaultier . Obecnie jest twarzą marki Jimmy Choo i bierze udział w pokazach mody. Sama twierdzi, że ma amerykański rozmiar 8 (12 UK), choć jej agencja - Ford Models w jej karcie napisała 2 i umieściła ją w obu sekcjach - "plus size models" i "straight".

Stoję pomiędzy tymi dwoma światami. (...) Jestem 4 cale mniejsza niż "plus-size" i 4 większa niż normalne modelki." - powiedziała Crystal.

Modelka dodała też, że rozmiarówka plus-size jest bardzo szeroka . Rozpoczyna się od 8 (US) aż do 20, co denerwuje wielu ludzi, dla których kobieta o rozmiarze 10 (US) wygląda normalnie. Jednak w modelingu zaliczana jest do kategorii +, która długo wykluczała ją z możliwości robienia prawdziwej kariery. Modelka skomentowała to jednym zdaniem.

Nie ja ustalam zasady, ja je łamię." - powiedziała Crystal.

A dzięki jej odwadze, pracy i sile rola modelki o pełniejszych kształtach została zmieniona. Możliwe, że niedługo powstanie nowa kategoria modelek "plus-size stright size model", co w wolnym tłumaczeniu oznaczałoby szczupłą modelkę plus size.

GALERIA !

Magazyn - Paper Planes Modelka - Crystal Renn Fotograf - Derek Kettela Stylizacja - Andreas Kokkino Makeup - Stevie Huynh

Crystal Renn nadal plus-size? >>

Więcej o: