Architektoniczne buty Benoit Méléard

Znany francuski projektant obuwia, Benoit Méléard na nachodzący sezon proponuje buty na drewnianych platformach.

Benoit Méléard projektował buty dla takich marek, jak: Loewe, Helmut Lang, Jeremy Scott i Alexander McQueen. W 2001 postanowił stworzyć swoją autorską kolekcję i od tego czasu co sezon zaskakuje nietypowymi projektami obuwia.

Kiedy zaczynałem chodziło o innowację. Naprawdę starałem się wyprzedzać przemysł. Teraz, mam większe doświadczenie i chcę tworzyć style które nadają się do noszenia. Czasami chodzi o linię, mały detal który odróżni projekt od konkurencji." - powiedział projektant.

Na wiosnę 2011 Benoit proponuje kolekcję obuwia zainspirowaną kultową amerykańską projektantką lat 50. - Beth Levine . Francuz stawia na mieszankę stylów. Elastyczną taśmę łączącą palce i kostki zestawiono z kubistyczną górą oraz skórzanymi sandałami wspartymi na niemożliwie wysokiej, drewnianej platformy i obcasie.

GALERIA !

Well, when I started, it was all about innovation. I really wanted to stay ahead of the industry. Right now, I have more experience and I also want to create styles that are ultimately wearable. Sometimes it's all about a line or little detail that a line that makes your designs different from the competition.

Architektoniczne buty Benoit Méléard to:
Więcej o: