Alexander McQueen: Savage Beauty - wystawa

Fanów talentu Alexandra McQueena czeka nie lada gratka. W maju otwarta zostanie wystawa "Alexander McQueen: Savage Beauty" prezentująca jego imponujący dorobek.

Wystawa w Metropolitan Museum's Costume Institute w Nowym Jorku będzie prezentacją wszystkich kolekcji Alexandra McQueena. Będziemy mogli zobaczyć jego imponujący dorobek od debiutanckiej kolekcji z 1992 roku przez "Nihilism" z 1994, "Highland Rape" z 1995 aż po ostatnią - "Angels & Demons" z 2010. Na wystawie zostanie zaprezentowanych około sto projektów Brytyjczyka, w tym kurtka kimono, surdut origami, a także kreacje odzwierciedlające przesadzone sylwetki z 1860, 1880, 1890, czy lat 50. ubiegłego stulecia.

Praca McQueena z łatwością mieści się w dyskursie sztuki. On może być uznany za nie mniej niż wielkiego artystę." - powiedział Thomas P Campbell, dyrektor Metropolitan Museum of Art.

Kiedy usłyszałam od Anny Wintour, że główna, doroczna wystawa w Costume Institute będzie prezentacją kunsztu Alexander McQueena byłam zachwycona tym uznaniem dla brytyjskiej mody." - dodała Samantha Cameron.

Jest na co czekać! Wystawa "Alexander McQueen: Savage Beauty" potrwa od 4 maja do 31 lipca 2011 roku . Polecamy!

GALERIA !

Hołd dla Alexandra McQueena >>

Alexander McQueen - biografia >>

Więcej o: