Męskie spodnie - przykrótkie, ale modne

Na co zwracacie uwagę, gdy oceniacie walory fizyczne mężczyzny? Zapewne na jego twarz, wzrost, sylwetkę... Już niebawem nowym obiektem zainteresowana mogą stać się także kostki nóg. Wszystko przez podwinięte nogawki, które zadomowiły się w modzie męskiej.

Woda w piwnicy, czy może zabrakło materiału na spodnie? - naśmiewają się ci, którym długość 7/8 nie przypadła do gustu. To krytyczne podejście można łatwo wyjaśnić. Przyjęło się , że u panów spodnie powinny być na tyle długie, aby przy bucie tworzyły jedno załamanie , a z tyłu sięgały połowy obcasa. Wyjątek stanowią spodnie o wąskich nogawkach, które zazwyczaj są trochę krótsze. Najpierw to kobietom projektanci zalecili podwinięcie nogawek i odsłonięcie kostek. Teraz deficyt materiału pojawił się u mężczyzn. Dla zwolenników klasycznej elegancji jest to nie do przyjęcia. Ich najważniejszy argument - przykrótkie spodnie, skracają optycznie nogi. Już rok temu dżentelmeni krzywili się na widok spodni, które pojawiały się w witrynach sklepów Diora , Moschino czy Dolce & Gabbana . Pora aby w kolejnym sezonie wiosenno-letnim oswoili się już z nowym standardem długości. Ten trend zdobył przecież światowe stolice mody. Na zdjęciach publikowanych na blogu The Sartorialist pełno jest dandysów, którym znudziły się tradycyjne nogawki. A czy chęć na modowe eksperymenty znajdą polscy mężczyźni? Chyba niewielu z nich, nosząc spodnie, odsłoni swoje kostki.

Comme des Garcons (wiosna/lato 2011)Comme des Garcons (wiosna/lato 2011) Comme des Garcons fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Łatwiej jest pochwalić się swoim obuwiem . Przykrótkie spodnie dają ku temu okazję. Wiedzą o tym zorientowane w modzie kobiety, które podwinięte dżinsy typu boyfriend łączą z butami na wysokim obcasie. Dandysi mają natomiast do wyboru buty żeglarskie, mokasyny, pantofle, tenisówki i sandały. Skarpetki to raczej zbyteczny element. O tym, że taki model spodni nie lubi okrytych stóp, przekonaliśmy się, oglądając pokazy Comme des Garcons i Diora. Zdecydowanie lepiej spodnie 7/8 prezentują się w "bezskarpetkowych" stylizacjach stworzonych przez Iceberg bądź Dolce & Gabbana. Tak można udać się na spacer brzegiem morza albo ruszyć w miejską dżunglę.

GALERIA !

Andrzej Grabarczuk

Nowoczesne krawiectwo na miarę >>

Podwinięte nogawki u mężczyzn:
Więcej o: