Tisci zastąpi Galliano w Diorze

Tisci zastąpi Galliano w Diorze, a kto zastąpi go w Givenchy?

Zwolnienie Galliano ze stanowiska dyrektora artystycznego we francuskim domu mody Christian Dior wywołało lawinę . W najbliższych tygodniach w świecie mody nastąpi roszada. Projektanci zmienią stanowiska i na nowo zdefiniują styl najważniejszych, światowych marek.

Riccardo Tisci od samego początku spekulacji był uważany za faworyta w wyścigu o fotel Johna Galliano w Diorze. Pracuje dla Givenchy, a tę firmę można nazwać "poligonem doświadczalnym" dla Bernaulta Arnault, który zarządza LVMH. John Galliano przed objęciem stanowiska w Dior był również dyrektorem kreatywnym Givenchy i właśnie stamtąd Arnault przeniósł go do Diora. Wczoraj podano, że Tisci zostanie nowym dyrektorem artystycznym domu mody Christian Dior. Dziennikarz modowy, Derek Blasberg napisał o tym na Twitterze .

Na razie nie wiadomo kto zastąpi Tisci. Najczęściej wymieniany jest Haider Ackermann , który według wcześniejszych spekulacji miał zastąpić Karla Lagerfelda w Chanel. Jeśli to się potwierdzi, to głównym faworytem o fotel w domu mody Coco Chanel, po planowanym odejściu Karla w 2012, jest Alber Elbaz pracujący obecnie dla Lanvin. Jednak to nie wszystko. Z doniesień z paryskiego tygodnia mody wiemy, że mimo protestów YSL - Pilati może zostać zastąpiony. Mówi się o powołaniu nowego zespołu kreatywnego w YSL w skład którego weszliby - Hedi Slimane i Carine Roitfeld.

Nic jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone przez zarządy firm. Czekamy na oświadczenie domu mody Chrsitian Dior.

Więcej o: