Iga Lis doceniona przez prestiżowy portal dla modelek. Nie zgadniecie, jak opisano 15-letnią debiutantkę

Iga Lis, córka Tomasza Lisa i Kingi Rusin, kończy 16 lat dopiero w czerwcu, ale już myśli o karierze zagranicznej. Oczywiście w modelingu.

Iga Lis doczekała się publikacji w najbardziej prestiżowej internetowej bazie danych o modelkach - Models.com. Wprawdzie nie ma jeszcze własnego profilu, ale jej sylwetka została przedstawiona w "Daily Duo", cyklu o nowych twarzach. W zeszłym roku pokazano w nim tylko 9 Polek, z których przynajmniej jedna - Alicja Tubilewicz - zrobiła później błyskawiczną karierę.

Zobacz wideo

Dla Igi wzmianka na Models.com może być doskonałym wstępem do międzynarodowej kariery. Szczególnie, że 15-latka została przedstawiona w bardzo korzystnym świetle - jako piękna, ale i mądra młoda kobieta.

Iga to "stara dusza", wyjątkowo wyrafinowana, jak na swój młody wiek. Zainteresowania tej ślicznej Polki są bardzo nietypowe dla nastolatki - to prawa człowieka i polityka . Uwielbia też prace takich artystów jak Anish Kapoor, Baldessari, Frank Gehry, Daniel Libeskind, Ansel Adams i Richard Avedon. Odkryta w mediach społecznościowych przez warszawską agencję Model Plus , jak na razie Iga łączy pracę z nauką w szkole, którą skończy za dwa lata. Dzięki zabójczej mieszance jej osobowości, inteligencji i piękna, świat należy do niej - czytamy na models.com.

Doceniamy erudycję młodej gwiazdki, ale zaskoczenie redakcji, że Iga interesuje się polityką, jest z polskiej perspektywy dość zabawne. Jeszcze ciekawszy jest fragment sugerujący, że wychowaną w blasku fleszy nastolatkę odnaleziono na Instagramie.

Odcinamy się od internetowych hejterów, sugerujących że kariera nastolatki to tylko kwestia nazwiska. Jednak nie rozumiemy, dlaczego agencja wstydzi się faktu, że jej nowa podopieczna jest osobą publiczną. W USA nikt nie patrzy krzywo na modelki o znanych nazwiskach, czego najlepszym przykładem są Kendall Jenner , Gigi Hadid czy Hailey Baldwin . Wręcz przeciwnie - showbiznesowe korzenie i rodzinne powiązania są tam powodem do dumy. Nazwisko może Idze pomóc podwójnie - nie tylko dzięki rozpoznawalności rodziców. Jeszcze nie było polskiej modelki o tak krótkim, łatwym do wymówienia imieniu i nazwisku. Paryż i Nowy Jork czekają?

Więcej o początkach kariery Igi Lis >

Zobacz wideo
Więcej o: