Góralski pokaz Roberta Kupisza "Krivan" na zimę... 2017. Co za kożuchy i warkocze!

Zobacz kolekcję KRIVAN Roberta Kupisza, inspirowaną pobytem projektanta w Kościelisku.

Najlepsza impreza grudnia - tak można mówić o pokazach Roberta Kupisza w Soho. Nie mają w sobie typowego dla polskiej mody zadęcia, bo i o innej modzie tu mówimy. Projektant nadal serwuje bezpretensjonalny casual, mieszankę stylów, w której każdy klient znajdzie coś dla siebie. Był więc sport, było boho i grunge, a wszystko podane w ludowym sosie z Podhala i w pięknej oprawie warkoczy po pas (za fryzury odpowiadała marka MUK).

Nowa kolekcja Roberta Kupisza - ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz także: Najlepiej i najgorzej ubrany gwiazdy na pokazie Kupisza

Projektant szukał inspiracji podaczas pobyt u w Kościelisku, gdzie zachwycił się góralską kultur i rozpoczął swoje estetyczne poszukiwania.

Po powrocie do domu zacząłem zgłębiać temat. Słuchałem muzyki, przeglądałem stare albumy ze zdjęciami strojów góralskich, a nawet czytałem o Janosiku. W swoich kolekcjach unikam dosłownej interpretacji tematu przewodniego i staram się łączyć historię z nowoczesnością - tłumaczy projektant.

Uzasadnieniem mocno sportowego charakteru kolekcji Kupisza jest styl snowboardzistów nawiedzających Tatry. Od u nich podpatrzył szerokie bluzy bez kaptura i ciepłe puchówki. Alternatywą są typowe dla projektanta (i dla Podhala) kożuchy oraz bardzo efektowne sztuczne futra z mieszanki szarego i brunatnego włosia.

Robert Kupisz KRIVANRobert Kupisz KRIVAN AKPA

Wykończeniem kolekcji były wieczorowe akcenty - cekinowe zdobienia na spódnicach maxi i srebrne parzenice nadrukowane na sukienki. Nam szczegolnie spodobała się reinterpretacja góralskiej chusty, którą Kupisz pozbawił mocnych kolorów, uzupełnił zaś o cekinowe aplikacje w kwiaty. To zdecydowanie luksusowy dodatek, i jeśli chodzi o bogactwo ozdób i o cenę (1200 zł). Tańsze modele z kolekcji zaczynają się od 250 zł (czapki) czy 300-400 za bawełniane bluzki i T-shirty.

Nowa kolekcja Roberta Kupisza - ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz także: Sukienkę Maffashion z pokazu Kupisza wcześniej miała na sobie inna blogerka...

Najlepiej ubrane gwiazdy na pokazie Roberta KupiszaNajlepiej ubrane gwiazdy na pokazie Roberta Kupisza AKPA

 

Więcej o: