Blogerzy o sobie: Aife

W cyklu "Blogerzy o sobie" przedstawiamy Aife, która prowadzi bloga "By uciec od codzienności" aifowy.blox.pl.

Szafiarka Aife odpowiedziała na kilka naszych pytań:

Skąd pomysł na prowadzenie bloga?

Przymierzając się do nowo nabytego zawodu, który był ściśle związany z modą, postanowiłam poznać ją nieco lepiej. Zdobywanie kolejnych informacji o projektantach, kolekcjach czy trendach zaowocowało tym, że trafiłam na bloga Harel i Ryfki. Wtedy właśnie postanowiłam spróbować swoich sił i zostać Szafiarką.

Czym jest dla Ciebie moda?

Zabawą uczącą dystansu do swojej osoby. Swoje stylizacje za każdym razem staram się traktować z przymrużeniem oka. Moda, jak wiele innych twórczych dziedzin, uczy kreatywności, którą bardzo sobie cenię.

Jakbyś opisała swój styl?

Z okresu młodzieńczego buntu wyniosłam zamiłowanie do rocka, którego słucham po dziś dzień. Do tego jednak staram się nie zapominać o swojej kobiecej stronie, która wyjątkowo lubi styl hippie i boho. Zdarzają się jednak również inne stylizacje, jak już pisałam - modą trzeba się bawić.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Nie będę oryginalna, ale często inspiracją są blogi z modą uliczną oraz same szafiarki, choć nie powtarzam ich stylizacji. Raczej polega to na tym, że dzięki dziewczynom uświadamiam sobie, że można odważniej łączyć elementy stroju. Pewne obrazki zostają w głowie, chociażby stylizacje Carrie z "Seksu w wielkim mieście", które oddziałowują czasem nawet podświadomie na stworzenie danej stylizacji. Tak było chociażby w przypadku jednej z ostatniej notek: "Mama kupuje, córka nosi."

Czy masz jakieś ikony mody?

Nie. Uważam, że styl to w pełni indywidualna sprawa. Choć na pewno podziwiam styl u innych osób, choćby fikcyjnych (Carrie Bradshaw).

Aife aifowy.blox.pl "By uciec od codzieności"

Więcej o: