Blogerzy o sobie - Alicja

Dziś w "Blogerzy o sobie" szafiarka Alicja prowadząca alicepoint.blogspot.com.

Skąd pomysł na prowadzenie bloga?

Zainspirowały mnie do tego przede wszystkim blogi modowe ze Skandynawii, które śledzę regularnie od dawna. Na początku pokazywanie zawartości swojej szafy wydawało mi się trochę nieskromne. Jednak z czasem zauważyłam, że tu chodzi o coś więcej: o dzielenie swojej pasji, pomysłów z innymi ludźmi, o sposób spędzania wolnego czasu, a nawet sposób na życie. Mam też taką nadzieje, że czytelnicy mojego bloga widzą w tym co robię pasję. Blog jest dla mnie miejscem w sieci, gdzie pokazuję stylizacje, piszę o tym co mnie inspiruje i zachwyca. Prowadzę go już ponad rok, mój zapał wcale nie minął, a nawet bym powiedziała, że jest coraz większy.

Czym jest dla Ciebie moda?

To umiejętne experymentowanie z ubiorem. Moda składa się z różnych tendencji, z trendów, które lubie mieszać ze sobą dobierając swój strój. Aby rozumieć modę, trzeba ją czuć. Jeśli się jej nie czuje, wszystko to może się wydawać śmieszne, dziwne, a nawet brzydkie. Moda jest dla mnie największą pasją odkąd pamiętam. Nigdy nie było mi obojętne co na siebie zakładam, nawet będąc małym dzieckiem. Uważam, że wygląd dużo mówi o osobie, o jej zainteresowaniach, poglądach, charakterze, o nastroju w danej chwili.

Jakbyś opisała swój styl?

Ciągle się zmienia i ewoluuje. Opieram się głównie na mieszaniu różnych stylów w jednym zestawie. Lubie warstwy i oversize. Lubię, kiedy strój jest trochę niechlujny i łączy w sobie elementy męskiej garderoby. Nie przepadam za strojami eleganckimi i bardzo kobiecymi - nie czuje się wtedy dobrze i swobodnie. Czasem strój służy mi do tego, aby coś zamanifestować.

Skąd czerpiesz inspiracje ?

Inspiracje czerpię głównie z zagranicznych blogów modowych. Ulubione pozycje mam umieszczone w zakładce "DAILY READS" na moim blogu. Co jakiś czas odkrywam nowe ciekawe blogi, wtedy moja lista się aktualizuje. Inspirują mnie również pokazy mody, czasopisma modowe, muzyka, teledyski i sama ulica. Uwielbiam spacerować po mieście i obserwować ludzi pod kątem ubioru.

Czy masz jakąś ikonę mody?

Siostry Olsen. Ich styl łączy w sobie te elementy ubioru, które lubię najbardziej, czyli oversize, warstwy i całość uwieńczona butami na niebotycznych obcasach. To lubię. Z bloggerek ikoną jest dla mnie Rumi Lenora, prowadząca bloga Fashion Toast.

Jakie Twoim zdaniem będą trendy na jesień zimę 2009/2010?

Dużo elementów futrzanych, cekinowych, będą dominować kolory ziemi, w dalszym ciągu modne będą ubrania w stylu rockowym, czyli dużo ćwieków, łańcuchów, zamków i skórzanych materiałów. Drugą widoczną tendencją będzie etno i folk, czyli dużo warstw i wzorów. Z dodatków będą modne torebki przypominające worki, skórzane plecaki i buty na koturnach. Aha, no i jeszcze dziergane, celowo pozaciągane swetry.

Alice Alice Point

Więcej o: