Śmieć - deaktywacja KONKURS

"Śmieć - Deaktywacja", to konkurs, którego celem jest popularyzacja idei trashion, czyli przetwarzania niepotrzebnych przedmiotów w kreatywny sposób. Jest to szansa dla wszystkich osób mającym kreatywne pomysły!

Konkurs "Śmieć - Deaktywacja" jest skierowany do osób zainteresowanych ekologiczna modą oraz designem - projektantów oraz amatorów . Ideą konkursu jest wymyślenie oraz zrealizowanie projektu w dziedzinie mody lub designu, w którym niepotrzebny produkt, zwany powszechnie śmieciem , zostaje wykorzystany w nowej roli, dzięki któremu staje się na nowo potrzebny i estetyczny. Nadrzędna zasadą projektu ma być jego prostota oraz możliwość powielenia , tzn. projekt ma być możliwy do zrealizowania w domowych warunkach, bez konieczności wykorzystywania specjalistycznych narzędzi oraz materiałów, a wykonanie projektu musi być czytelnie opisane. Jury konkursu W jury konkursu zasiądzie Iza Miko , popularna aktorka oraz miłośniczka ekologii, autorka projektu ekomiko.pl, Outi z Finlandii, popularna projektanta oraz propagatorka trashion, oraz Anna-Niemczyk-Pilarz , nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia z mody, z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Skład jury pozwoli na prawidłowa ocenę prac pod względem estetyki wykonania, funkcjonalności oraz pomysłowości.

Śmieć - Deaktywacja TrashionŚmieć - Deaktywacja Trashion fot. mat. prasowe

W ramach konkursu zostanie wydany "Trashbook " , który będzie prezentować wszystkie interesujące prace (nagrodzone oraz nienagrodzone), wywiady z uczestnikami konkursu, prezentacje patronów medialnych oraz partnerów konkursu, ale będzie również zawierać artykuły oraz materiały poświęcone ekologii i recyklingu w modzie oraz designie. Ma on się stać praktycznym przewodnikiem na temat twórczej, inspirującej ekologii. Publikacja będzie dostępna online, na czas nieograniczony, do bezpłatnego ściągnięcia oraz wykorzystania przez zainteresowane osoby.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 1 lutego 2010 roku . Szczegóły na ecotopia.pl !

Więcej o: