Blogerzy o sobie - Kasia

W cyklu "Blogerzy o sobie" prezentujemy stylizacje Kasi, która prowadzi bloga "Jestem Kasia".

Skąd pomysł na prowadzenie bloga?

Rozpoczęcie prowadzenia bloga było w zasadzie kolejnym krokiem w mojej małej przygodzie z modą. Najpierw bowiem zaczęłam w dużym stopniu udzielać się na pewnym modowym portalu, gdzie raczej pozytywnie oceniano moje stylizacje, więc też bez większego namysłu założyłam w minione lato własnego bloga, by tam już niezależnie publikować swoje posty.

Czym jest dla Ciebie moda?

Moda to niewątpliwie dość szerokie pojęcie, jednak jestem pewna, ze jest moim największym zainteresowaniem. Uwielbiam spędzać czas na przeglądaniu modowych stron, portali, blogów, czasopism, a także gdy starczy czasu programów emitowanych w Tv, takich jak Fashion TV. Także prowadzenie bloga naturalnie potwierdza moje upodobania.

Jakbyś opisała swój styl?

Hmm, na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zawsze uważałam siebie za minimalistkę, raczej proste zestawy, z akcentem na konkretną część stroju, ostatnio jednak lubię poszaleć z dodatkami, pokochałam "ciężkie" bransolety, łańcuchy, kapelusze, jest to na pewno duży wpływ stylu glam rock, który szczególnie przypadł mi do gustu - kobieco, a jednak z pazurem:)

Skąd czerpiesz inspiracje?

Niezaprzeczalnie internet jest największą skarbnicą inspiracji. Portale modowe obfitują w nieograniczone ilości inspirujących fotek, które przede wszystkim pochodzą z zagranicznych blogów, które również sama obserwuję. Niemniej jednak cudownymi zestawami zachwycają polskie wspaniałe blogerki z nieco większym stażem niż ja. Do oglądania programów w TV ograniczam się tylko w weekendy i to nie zawsze, bo przyjeżdżając do domu po tygodniu akademikowym, wolę spotkać się ze znajomymi niż siedzieć przed telewizorem:)

Czy masz jakieś ikony mody?

Podobają mi się pojedyncze stylizacje wielu gwiazd, jednak nie ma jednej konkretnej, która byłaby moim modowym guru. Tak naprawdę widząc świetnie ubraną gwiazdę, nie wiem ile w jej stroju jest inwencji własnej a ile stylisty, dlatego nie podziwiam generalnie ich stylu a tylko dobre zestaw, który mają na sobie.

Jakie Twoim zdaniem będą trendy na wiosnę/lato 2010?

Moim zdaniem wiele elementów z poprzednich sezonów znów prześlizgnie się do kolekcji wiosenno-letnich, mianowicie m.in. kurtki o kroju ramonesek, które podbiły ostatnio wiele damskich serc, nie tylko skórzane, lecz także jeansowe, materiałowe (h&m oferuje w nowej kolekcji koronkową ramoneskę, która z pewnością będzie hitem). Neonowe kolory, kwieciste motywy, t-shirty z napisami i nadrukami oraz dalej wszelkiego rodzaju legginsy na pewno będą hot:) Wśród butów myślę, że dalej królować będą gladiatory, być może w podrasowanej wersji oraz masywniejsze buty, często naćwiekowane. Oczywiście wymieniłam te trendy, które najbardziej podchodzą pod mój gust:)

Kasia - jestemkasia.blogspot.com

Czytaj w Znam.to: Proste włosy? tylko za pomocą prostownicy!

Więcej o: