Akcja Sidewalk Catwalk w Nowym Jorku

W stolicy amerykańskiej mody rozstawiono 32 manekiny ubrane w stroje zaprojektowane przez najlepszych lokalnych projektantów mody.

W wydarzeniu wzięło udział 35 sławnych projektantów związanych zawodowo z amerykańską modą m.in. Diane von Furstenberg , Donna Karan , Jason Wu , Tommy Hilfiger , Michael Kors, Isaac Mizrahi , Norma Kamali , Isabel Toledo , Kenneth Cole i Rebecca Taylor . Wszyscy z wybranych artystów ubrali swojego manekina na wybranych przez siebie sposób. Tommy Hilfiger udrapował na nim amerykańską flagę, a manekin Donny Karan ubrany został w sportową spódniczkę i plecak z przyczepionymi znaczkami "I love NY".

Publiczny wybieg ma się stać główną, nowojorską atrakcją turystyczną tego lata." - powiedziała Fern Mallis, przewodnicząca projektu. - "Chcieliśmy zrobić coś co zatrzyma ruch uliczny i energię oraz ludzi w okręgu aby uczcić tę okolicę." - dodała.

Akcja jest połączona z przeniesieniem New York Fashion Week do Lincoln Center. Manekiny zostaną na ulicach Nowego Jorku do 3 września . Później zostaną sprzedane na aukcji.

Zobacz GALERIĘ !

Manekiny na ulicach:
Więcej o: