Street trend - monochromia

Monochromia, czyli stylizacja złożona z ubrań w jednej barwie króluje na pokazach. Ulica wolniej zareagowała na ten trend.

Podczas pokazów kolekcji na wiosnę/lato 2010 projektanci postanowili złamać jedną z tradycyjnych metod stylizacji - unikanie jednobarwnych zestawów. Monochromia , która kiedyś była niedopuszczalna, chyba że chodziło o garnitur, komplet biznesowy lub mundurek, stała się hitem sezonu . Modelki podczas pokazów miały na sobie spodnie, bluzki, buty i torebki w tym samym kolorze i nie dotyczyło to wyłącznie bazowych barw, jak czerń, biel, szarość, czy beż, ale i o bardziej intensywne kolory - czerwień, niebieski, czy żółć.

Ten trend pojawił się również w jesiennych kolekcjach oraz w propozycjach na wiosnę 2011 np. u Stelli McCartney , dlatego warto się do niego przyzwyczaić. Będzie modny przez następne kilka miesięcy i na pewno szerzej trafi na ulice.

Jeśli chcecie stworzyć monochromatyczną stylizację, nie musicie nakładać rzeczy w identycznym kolorze. Może to być jedna paleta np. czerwone spodnie, a bluzka malinowa. Bezpiecznie będzie użyć kontrastowych dodatków, ale najmodniejsza jest wersja jednobarwna.

Zdjęcie pochodzi z bloga Facehunter . Polecamy!

Jednobarwne stylizacje:
Więcej o: