Zieleń to nowa biel!

Naczelna Vogue Nippon i ikona mody Anna Dello Russo twierdzi, że kolor zielony jest nową bielą.

Według znawczyni mody, Anny Dello Russo , zieleń jest nowym biały, bo zielony jest czymś więcej niż zwykła biała barwa. Redaktor naczelna japońskiej edycji Vogue'a postanowiła nosić zieleń w 2011 . Na swoim blogu umieściła nawet zdjęcia z wybiegów wybranych stylizacji w odcieniach zieleni, na które dokleiła swoją twarz. Anna jest bowiem znana z tego, że wybiera zestawy, a nie poszczególne rzeczy i nosi je tak samo, jak zostały zaprezentowane podczas wybiegu - jakby nakładała gotowce .

A czemu zieleń? Bo jest kwintesencją podejścia do życia, ekologicznego stylu i trendów związanych z naturą, a w sezonie wiosna 2011 jest jednym z ważniejszych kolorów i panoszy się równie mocno, jak wiosna w ogródkach. Ta barwa często bywa pomijana . Wiele osób jej nie lubi, niektórym kojarzy się ze szpitalem, inni uważają, że źle wyglądają w tym kolorze. Często jest ulubionym kolorem rudzielców, ale odcienie zieleni mogą nosić blondynki, szatynki i brunetki. Wystarczy znaleźć swój odcień .

Zieleń można łączyć z barwami neutralnymi - jak brązy, beże i kremy, ale dobrze wygląda również z neonowymi i intensywnymi kolorami - czerwienią, żółtym i odcieniami niebieskiego. Zobaczcie z jakimi barwami zieleń zestawili projektanci - GALERIA !

Więcej o: