Pocałunek Kate Moss i transseksualnej modelki Lei T.

Jedna z okładek piątego numeru Love Magazine zatytułowanego "Androgyny Issue" wywołała szok. Redakcja Katie Grand wraz z nowym rokiem zaskoczyła zdjęciem zmysłowego pocałunku dwóch znanych modelek.

Po magazynie Love oczekujemy czegoś nadzwyczajnego , mimo że jest wydawany dopiero dwa lata. Od debiutanckiego numeru z nagą Beth Dito na okładce poprzeczka postawiona przez Katie Grand nie opada, a redakcja Love nie obniża lotów. Love Magazine stał się znany z zaskakujących i przełomowych okładek , których zawsze jest kilka.

Piąty numer magazynu na wiosnę 2011 poświęcony został niezwykle modnej ostatnio kwestii - androgynii w modelingu . Podoba nam się szybka reakcja redakcji na społeczną debatę i poruszanie gorących tematów w kontrowersyjnej i zmuszającej do uwagi otoczce wizualnej. Pierwsza z okładek przyciąga wzrok. Na zdjęciu zrobionym przez duet Mert & Marcus Kate Moss wystylizowana na mężczyznę całuję transseksualną modelkę Leę T. , która w tym duecie gra kobietę. Fotografię podpisano "This is Hadrcore " ("To jest hardcore"). Zdjęcie przypomina fotografię ze słynnej kampanii męskiej kolekcji Lanvin na wiosnę/lato 2010 autorstwa innego, znanego duetu fotografików Inez i Vinoodh i z pewnością zwróci uwagę leżąc na półce przy innych magazynach o modzie.

Najnowszy numer Love jest zwrotem o 180 stopni od poprzedniego, w który poświęcony został celebracji kobiecości . Temat androgynicznych modeli jest na świecznikach od pewnego czasu, dlatego i Katie Grand postanowiła go poruszyć. Prezentowana okładka jest tylko jedną z kilku. Według doniesień na kolejnej zobaczymy Justina Biebera sfotografowanego przez Terry'ego Richardsona. Androgyniczny wygląd młodego piosenkarza zainspirował nawet kogoś do stworzenia strony "lesbijki, które wyglądają, jak Justin Bieber" dlatego jego wybór nie jest wielkim zaskoczeniem. Tak samo, jak udział Lei T. , pierwszej transseksualnej modelki, ale dlaczego do sesji zaproszono Kate Moss ? Jest przecież wiele modelek o męskim wyglądzie, choćby Iris Strubegger, czy Freja Beha. Na razie musimy czekać na poznanie odpowiedzi, ale z pewnością Katie Grand nas zaskoczy. Cokolwiek wymyśliła będzie wielką niespodzianką.

Transseksualna Lea T. w kreacjach Givenchy >>

Andrej Pejic - model o wyglądzie kobiety >>

Zdjęcie całującej się Kate i Lei:
Więcej o: